Socialdemokratai aiškinasi, kas slypi už rekordinio įmonių indėlių augimo – kreipėsi į VMI ir Lietuvos banką

Socialdemokratai aiškinasi, kas slypi už rekordinio įmonių indėlių augimo – kreipėsi į VMI ir Lietuvos banką

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovai kreipėsi į Lietuvos banką (LB) ir Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) prašydami pateikti informaciją, ar tarp įmonių, kurioms leista atidėti mokesčių mokėjimo terminus yra ir tokių, kurios tuo pačiu metu didino savo indėlių sumą bankuose.

LB ir VMI prašoma pateikti tokių įmonių sąrašą.

Pasak LSDP pirmininko Gintauto Palucko, mokesčių atidėjimai dėl pandemijos siekia beveik 1 mlrd. eurų, tuo metu LB skelbia, kad įmonių indėlių augimas pandemijos laikotarpiu Lietuvoje buvo didžiausias Europoje.

Mums šiuo atveju kyla klausimų dėl efektyvaus ekonomikos gelbėjimui skirtų pinigų panaudojimo, todėl paprašėme suteikti papildomą informaciją.

„Įmonių, kurios pandemijos metu didino savo indėlius ir įmonių, kurios tuo pat metu gavo mokesčių atidėjimus palyginimas – viešojo intereso reikalas. Mums šiuo atveju kyla klausimų dėl efektyvaus ekonomikos gelbėjimui skirtų pinigų panaudojimo, todėl paprašėme suteikti papildomą informaciją“, – sako LSDP lyderis G. Paluckas.

Seimo LSDP frakcijos narė Rasa Budbergytė pažymi, kad, LB atstovų skelbiamais duomenimis, namų ūkiai ir įmonės šiemet į bankus sunešė 4 mlrd. eurų indėlių, o įmonių indėlių augimas šiemet siekia beveik 40 proc.

„Aiškinamės, iš kur tokie rekordiniai skaičiai. Gali būti taip, kad kai kurios didelės įmonės, kurioms buvo atidėti mokesčiai, tuo pačiu metu kaupė indėlius bankuose. Tačiau prieš vertinant, kas vyksta, reikia išsamios informacijos“, – komentuoja R. Budbergytė.

Susiję straipsniai

Close