G. Paluckas siūlo, kaip Lietuvoje sukurti tūkstančius darbo vietų

G. Paluckas siūlo, kaip Lietuvoje sukurti tūkstančius darbo vietų

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas sako, kad koronaviruso krizės metu valstybė turėtų imtis didelių projektų – pavyzdžiui, greitkelio Vilnius-Utena ir uosto Būtingėje statybų.

Pasak politiko, projektus reikia įgyvendinti nedelsiant – taip būtų sukurta tūkstančiai naujų darbo vietų, tai būtų ir reali pagalba verslui.

Lietuva turi 5 mlrd. eurų paramos planą – kelių ir uosto statybas galima finansuoti ir iš šių pinigų. Vyriausybė tiesiog turi nupirkti paslaugas ir darbus.

„Jau dabar turime daugiau nei 200 tūkst. bedarbių, taigi, reikia galvoti, kaip įlieti pinigų į realią ekonomiką, kurti darbo vietas. Ir visos galimybės tam yra. Greitkelį Vilnius-Utena galima sutvarkyti ne per keturis metus, o per vienerius. Ir pagaliau nebežudyti tarša Klaipėdos gyventojų ir pradėti statyti giliavandenį uostą Būtingėje“, - teigia G. Paluckas.

Pasak G. Palucko, šių projektų įgyvendinimas – Vyriausybės rankose, tiesiog reikia imtis iniciatyvos.

„Taip elgiasi daugybė šalių – Lenkija, Vokietija, Norvegija, JAV. Visi galvoja, kaip skatinti ekonomiką. Lietuva turi 5 mlrd. eurų paramos planą – kelių ir uosto statybas galima finansuoti ir iš šių pinigų. Vyriausybė tiesiog turi nupirkti paslaugas ir darbus. Galų gale, būtų išspręstos uosto problemos: plėtra, krovos galingumas. Taip pat bėdos, kurias patiria klaipėdiečiai dėl taršos ir planuojamo Melnragės ir Girulių paplūdimių sunaikinimo“, - aiškina G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close