Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga


Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga (LSDMS) įkurta 1991 m. spalio 19 d. konferencijoje Kaune. Organizacija yra sudėtinė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) dalis, turinti tam tikrą autonomiją ir vienija LSDP nares bei rėmėjas, nesančias kitų partijų narėmis.

Organizacijos struktūra klubinė – vietos narės ir rėmėjos buriasi į LSDMS klubus, su kuriais Taryba palaiko nuolatinį ryšį. Klubai veikia pagal savo nustatytą ir klubo Taryboje patvirtintą reglamentą. Šiuo metu (2015 pradžia) Lietuvoje veikia 54 klubai, vienijantys daugiau kaip 3000 moterų.

LSDMS propaguoja socialdemokratines idėjas. Siekia, kad Konstitucijos ir įstatymų deklaruojamas moterų ir vyrų lygiateisiškumas taptų kasdienine norma, siekia lygių galimybių realizavimo darbo rinkoje bei versle, lyčių balanso partijos rinkimų sąrašuose.

LSDMS gina moterų teises, kai kuriuose miestuose yra įsteigusi moters arba moters ir vaiko centrus, moterų prieglaudas. Sąjunga rengia mokymo kursus moterims, siekiančioms tapti politikėmis.
Bendradarbiaujama su daugelio šalių panašiomis moterų organizacijomis. Socialistinio Moterų Internacionalo (SIW) narė, Europos socialistų partijos Moterų grupės narė.

Daugiau informacijos - internetiniame puslapyje www.lsdms.lt

Susisiekime:

LSDMS pirmininkės pavaduotojos:

  1. Margarita Jankauskaitė
  2. Indrė Kižienė
  3. Julija Kvedorelytė
  4. Rasa Kanašonkienė
  5. Dainora Mineikienė
  6. Vilma Mažeikienė
  7. Modesta Petrauskaitė
  8. Birutė Vėsaitė

Close