V. Blinkevičiūtė palaiko streikuojančius VVT vairuotojus, ragina R. Šimašių prisiimti atsakomybę

V. Blinkevičiūtė palaiko streikuojančius VVT vairuotojus, ragina R. Šimašių prisiimti atsakomybę

Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė palaiko streikuojančius „Vilniaus viešojo transporto” (VVT) darbuotojus, o bendrovės direktorių ragina kuo greičiau išspręsti tebesitęsiantį konfliktą.

Tuo metu Vilniaus miesto vadovus – merą „laisvietį“ Remigijų Šimašių ir konservatorių deleguotą vicemerą Valdą Benkunską – ji ragina prisiimti atsakomybę ir savo ruožtu svarstyti VVT vadovo atsakomybės klausimą.

„Už tai, kad streikas jau savaitę vyksta savivaldybės įmonėje, reikia „dėkoti“ merui ir vicemerui. Savivaldybės įmonei vadovauja žmogus, kuris nesugeba sutarti su savo darbuotojais, vengia prisiimti atsakomybę. Regis, kolektyvinės sutarties jis bijo lyg velnias kryžius. Tai – tikras nesusipratimas Europos Sąjungos valstybėje. Reikia elgtis priešingai ir dėti visas pastangas, kad kolektyvinių sutarčių būtų daugiau. Taip, kaip yra, pavyzdžiui, Skandinavijos valstybėse”, – šeštadienį LSDP tarybos posėdyje kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Pasak politikės, Vilniaus miesto valdančioji koalicija, gana pasyviai stebėdama procesą, vykstantį VVT, elgiasi nesuprantamai – vengia priimti sprendimus jau porą metų.

„Dar kartą prašau sveiko proto – įsiklausyti ir pagaliau pasirašyti kolektyvinę sutartį su VVT darbuotojais. O socialdemokratai remia ir palaiko darbuotojus, kurie streikuoja ir kovoja dėl savo atlyginimų”, – pridūrė V. Blinkevičiūtė.

Primename, kad VVT vadovybei ir profesinei sąjungai nerandant sutarimo, savaitgalį tęsis VVT vairuotojų paskelbtas neterminuotas streikas.

Ketvirtadienį vykusių derybų metų buvo tikėtasi „proveržio“, tačiau pasak VVT direktoriaus D. Aleknavičiaus, penktadienio rytą vykusios derybos tarp VVT profsąjungos ir VVT vadovybės derybos buvo „žingsnis atgal“.

Pirmadienį prasidėjo neterminuotas „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) darbuotojų streikas. Skaičiuojama, kad streike dalyvauja apie 35 proc. VVT vairuotojų.

Susiję straipsniai

Close