Dėl įtarimų nusikalstamu aplaidumu susisiekimo ministras aiškinsis socialdemokratams  [Anonsas]

Dėl įtarimų nusikalstamu aplaidumu susisiekimo ministras aiškinsis socialdemokratams [Anonsas]

Susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui pripažinus, kad kritinės būklės infrastruktūros objektų yra tiek daug, kad visų iškart neįmanoma išgelbėti, socialdemokratai ketvirtadienį kviečia ministrą pasikalbėti.

„Nelaimė Kėdainiuose parodė, kuo gali baigtis kritinės būklės tiltų ir kitų objektų „marinavimas“. Apie apverktiną tilto būklę buvo žinoma seniai. Daugelis panašių infrastruktūros objektų Lietuvoje – tokios būklės, kad skaudžių nelaimių galime sulaukti bet kurią akimirką. Kodėl tiek nusigyvenome? Kaip naudojamos tam skirtos lėšos?“ – klausimus ministrui vardija Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Orinta Leiputė.

Kėdainiuose išrinktas Seimo narys socialdemokratas Tomas Bičiūnas primena dar pernai rugsėjį kreipęsis į Automobilių kelių direkcijos vadovą dėl kritinės tilto būklės.

„Kas tai, jei ne nusikalstamas aplaidumas? Jau daugelį metų stebime tendenciją, kad žmonėms svarbūs infrastruktūros objektai, kurie nesuteikia valdininkams progos pasitaškyti pinigais, netampa prioritetu ir nyksta apleisti tol, kol vietos bendruomenes ištinka kraupios nelaimės. Šį užkeikimą būtina nutraukti. Žmonėms gyvybiškai svarbūs infrastruktūros objektai turi tapti absoliučiu nacionalinės valdžios prioritetu“, – įsitikinęs T. Bičiūnas.

Frakcijos seniūnės pavaduotojo Eugenijaus Sabučio nuomone, įvykis Kėdainiuose parodė, kad kelių infrastruktūra blogėja sulig kiekvienais metais, todėl klausimai dėl kelių finansavimo didinimo yra neišvengiami ir ministras M. Skuodis privalės į juos atsakyti.

„Šios Vyriausybės skiriamos lėšos keliams tvarkyti yra tragiškai mažos. Nepaisant to, susisiekimo ministras planuoja šiuos pinigus dar sumažinti. Per ateinančius dvejus metus finansavimas keliams mažės dar 40 mln. eurų. Tai reiškia, kad šis sektorius yra pasmerktas tolesnei degradacijai. Jeigu norime išvengti panašaus scenarijaus, kurį matėme Kėdainiuose, turime keisti šią tvarką ir neleisti toliau stekenti Lietuvos kelių, tiltų ar kitų svarbiausių eismo mazgų“, – piktinasi E. Sabutis.

KAS: Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos susitikimas su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu
KUR: Seimo III rūmai, 218B k.
KADA: 2023-02-09 11:00
Tiesioginė transliacija

Susiję straipsniai

Close