Socialdemokratų partija Ž. Pavilionį ragina trauktis iš užimamų pareigų

Socialdemokratų partija Ž. Pavilionį ragina trauktis iš užimamų pareigų

Opozicinė Socialdemokratų partija oficialaus vizito metu Sakartvele sankcijomis šaliai grasinusį Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininką Žygimantą Pavilionį ragina trauktis iš užimamų pareigų.

Tokį sprendimą priėmė ketvirtadienį vakare posėdžiavęs partijos prezidiumas.

Socialdemokratų nuomone, į diplomatinę misiją Sakartvele tarpininkauti siųstas konservatorius Ž. Pavilionis, užuot vykdęs valstybės užsienio politiką, elgėsi neprofesionaliai, pakenkė Lietuvos ir Sakartvelo santykiams, padarė reputacinę žalą Lietuvai.

Socialdemokratai primena, kad valstybės užsienio politika turi būti vieninga ir solidi, tuo metu Ž. Pavilionis, nuvykęs į Sakartvelą, reiškė asmenines pozicijas, kuomet nusprendė paremti vieną iš kelių oponuojančių pusių.

Kritiškai Ž. Pavilionio vizitą Gruzijoje įvertinto ir Prezidentūros, ir Seimo valdybos atstovai.

Primename, kad Ž. Pavilionis vasario 19–22 dienomis viešėjo Sakartvelo sostinėje Tbilisyje. Seimo valdybai pritarus, jis ten vyko palaikyti Sakartvelo siekį atnaujinti politinį dialogą ir stabilizuoti padėtį šalyje.

Tačiau Tbilisyje Ž. Pavilionis pareiškė, kad Sakartvelo opozicijos lyderio Nikanoro Melijos suėmimas galėtų sukelti tarptautinį atsaką ir galimas sankcijas.

Sakartvelo paskirtasis premjeras Iraklijus Garibašvilis politiko pareiškimus pavadino „nepriimtinais ir įžeidžiančiais", teigė, kad parlamentaro iš Lietuvos pareiškimai nieko nereiškia.

Susiję straipsniai

Close