L. Jonauskas: Vytauto Kasiulio darbai, dovanoti Lietuvai, tamsiuose Seimo koridoriuose?

L. Jonauskas: Vytauto Kasiulio darbai, dovanoti Lietuvai, tamsiuose Seimo koridoriuose?

Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į kultūros ministrą Simoną Kairį, kad būtų išsiaiškinta, kokiomis aplinkybėmis Seimo koridoriuose atsirado Vytauto Kasiulio paveikslai ir ar jie yra iš kolekcijos, kurią Lietuvai padovanojo velionė dailininko žmona Bronė Kasiulienė. 

Pasak Seimo nario, Vytauto Kasiulio paveikslai be jokios apsaugos ir specialių, jiems pritaikytų sąlygų (tinkamo mikroklimato, apsaugančio nuo drėgmės ir kitų žalingų veiksnių) yra iškabinti Seimo I rūmų 4 aukšto koridoriuje, šalia Kultūros komiteto.

„Mano žiniomis, kai kurie iš šių paveikslų koridoriuje, šalia Seimo Kultūros komiteto  atsirado prieš keturis metus, kai jam vadovavo Ramūnas Karbauskis. Šiuo metu tokiems paveikslams eksponuoti nepritaikytame koridoriuje yra pakabinti 3 Vytauto Kasiulio paveikslai. Nežinau, kokiomis aplinkybėmis jie atsidūrė Seime, bet esu įsitikinęs, kad tokios meninės ir kultūrinės vertės kūriniams čia ne vieta", –  sakė L. Jonauskas.

Seimo narys mano, kad jei šie paveikslai yra iš Vytauto Kasiulio žmonos Lietuvai padovanotos kolekcijos, tai yra ne tik nepagarba menininko šeimai, bet ir velionės žmonos valios ignoravimas.

Lietuva Vytauto Kasiulio šeimai, kuri padovanojo visą jo kūrybinį palikimą, buvo įsipareigojusi, kad jis nuolat bus saugomas specialiai tam įkurtame muziejuje. Tik esant tokiai sąlygai velionė žmona Bronė Kasiulienė sutiko, kad jos vyro darbai būtų pargabenti į Lietuvą. Jie kūriniai yra iš minėtos kolekcijos – tai yra skandalinga, nes tai yra ne tik nepagarba menininko šeimai, velionės žmonos valios ignoravimas, bet ir apribota galimybė visuomenei džiaugtis jo darbais, nes jie eksponuojami tik Seimo elitui. Esu įsitikinęs, kad tokios meninės vertės Vytauto Kasiulio kūriniai turi būti prieinami plačiajai visuomenei, o ne būti eksponuojami kūrinių išsaugojimui nepritaikytuose Seimo koridoriuose", – teigė  L. Jonauskas.

Susiję straipsniai

Close