Socialdemokratai siūlo priversti elektros tiekėjus leisti gyventojams atsiskaityti dalimis

Socialdemokratai siūlo priversti elektros tiekėjus leisti gyventojams atsiskaityti dalimis

Socialdemokratas Gintautas Paluckas su frakcijos kolegomis Seimui teikia projektą, kuriuo siūlo įpareigoti elektros tiekėjus sudaryti galimybę vartotojams įsiskolinimą už elektrą sumokėti dalimis.

„Žmonės skundžiasi, kad elektros tinklo operatoriai kategoriškai atsisako derėtis dėl įsiskolinimų padengimo per ilgesnį terminą, išskaidant įsiskolinimą dalimis. Pakeitęs elektros skaitiklį, tinklo operatorius dažnai išsiunčia vartotojams milžiniškas sąskaitas už ankstesnius laikotarpius. Žmonės, pavyzdžiui, nepasiturintys senjorai, tiesiog neišgali tokių sąskaitų apmokėti iškart. O tinklo operatorius elgiasi negailestingai: po perspėjimo atjungia elektros tiekimą“, – paaiškina G. Paluckas.

Socialdemokratai savo projekte pažymi, kad elektra yra „kritiškai svarbi viešoji paslauga“, todėl „su mokėjimu susijusius klausimus [reikia] spręsti civilizuotai, nediskriminuojant elektros energijos vartotojų pagal turtinę padėtį.“

Socialdemokratai siūlo keisti Elektros energetikos įstatymą – jį papildyti nuostata, kad vartotojams, pateikusiems prašymą, įsiskolinimo apmokėjimas išdėstomas dalimis, o operatorius privalo pasiūlyti vartotojui ne mažiau kaip trijų mėnesių trukmės įsiskolinimo dengimo grafiką.

Elektros energetikos įstatymo pataisas Seimo narys socialdemokratas Gintautas Paluckas pirmadienį įregistravo kartu su frakcijos kolegomis Orinta Leipute, Linu Jonausku ir Kęstučiu Vilkausku.

Susiję straipsniai

Close