G. Paluckas: tai, kas sumanyta Alytuje – nusikaltimas žmonėms, kurį reikia sustabdyti

G. Paluckas: tai, kas sumanyta Alytuje – nusikaltimas žmonėms, kurį reikia sustabdyti

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad žmonių apgyvendintose teritorijose statyti arba vystyti taršios pramonės objektus yra „tiesiog nusikaltimas žmonėms“.

„Klaipėdoje kelią skinasi sumanymai kirsti Girulių mišką ir vystyti geležinkelio krovos mazgą, Alytuje – statyti chemijos gamyklą. Ir abiem atvejais nekreipiama jokio dėmesio į vietinių žmonių balsą. Tai yra nusikaltimas žmonėms.

Tokių objektų, kurie, esant galimai nelaimei, gali sukelti milžinišką žalą aplinkui gyvenantiems žmonėms apskritai būti negali. O savivalda yra „bedantė“, nes dėl leidimų sprendžia centrinė valdžia. Turi būti priešingai“, -- įsitikinęs G. Paluckas.

LSDP lyderis teigia, kad Klaipėdos ir Alytaus pramonės plėtros pavyzdžiai dar kartą liudija, kad lemiamą teisę apsispręsti dėl tokių objektų statybos reikia perleisti savivaldai.

„Vietos žmonių balsas turi būti ir girdimas, ir galutinis. Jei mes iš sprendimų dėl tokių objektų išimame savivaldą, kuri arčiausiai žmonių, tai yra nedemokratiška. Galų gale, tai pamina ir savivaldos teisę turėti miesto raidos viziją.

Štai Alytus apsisprendė tapti „šeimų miestu“. Tai kokios šeimos ten keltųsi, jei tankiai žmonių apgyvendintoje teritorijoje atsiras chemijos gamykla“, -- klausia G. Paluckas.

Pasak politiko, teritorijų planavimas, poveikio aplinkai vertinimas, disponavimas žeme ir leidimų veiklai išdavimas turi būti perleistas savivaldai.

„Galutinius sprendimus turi priimti tie, kuriuos tai labiausiai paveiks – vietos valdžia ir ten gyvenantys žmonės. Taigi, tai yra tikrai ne Vilniaus reikalas. Centrinei valdžiai, įsikūrusiai Vilniuje, pasirodo, neskauda, kad atsiras chemijos gamykla Alytuje. Tačiau skauda tiems, kas ten gyvena ir dirba šalia“, -- sako G. Paluckas.

Dėl statybų vietos pakeitimo pradėti rinkti alytiškių parašai - peticija ČIA.

Susiję straipsniai

Close