Socialdemokratai: premjeras negali nei atpiginti dujų ir elektros, nei nurodinėti nepriklausomam reguliuotojui

Socialdemokratai: premjeras negali nei atpiginti dujų ir elektros, nei nurodinėti nepriklausomam reguliuotojui

Socialdemokratai: premjeras negali nei atpiginti dujų ir elektros, nei nurodinėti nepriklausomam reguliuotojui

Po Seimo socialdemokratų partijos frakcijos kreipimosi praėjusią savaitę į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą skubiai peržiūrėti energetikos, tai yra šilumos, elektros, dujų, kainų viršutines ribas, Vyriausybės vadovas pranešė apie nuo liepos mažėsiančias elektros ir dujų kainas. Pasak socialdemokratų, S. Skvernelio pareiškimai, nors ir grįsti gerais norais, tačiau nei Premjeras, nei energetikos ministerija negali sumažinti energetikos paslaugų kainų arba nurodyti tai padaryti nepriklausomam valstybiniam reguliatoriui.

„Džiaugiamės girdėdami, kad dujų ir elektros kainas nuo liepos mėnesio yra planuojama sumažinti. Klausimas, kodėl vyriausybės vadovas, pamiršdamas, kad dujų ir elektros kainų viršutines ribas nustato Valstybinė energetikos reguliavimo taryba, nepriklausoma valstybinė institucija, pareiškimais socialiniuose tinkluose galimai daro poveikį reguliatoriui kada ir kiek turi mažėti energetikos paslaugų kainos. Šalyje net ir esant karantinui veikia visos atsakingos valstybės institucijos, iš jų nereiktų atiminėti jų kompetencijos, ar kvestionuoti jų nepriklausomumo.“ - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Politikų, įskaitant ir premjerą, kišimasis į energetikos kainų reguliavimą yra netoleruotinas, ypač prasidėjusios Seimo rinkimų kampanijos kontekste.

Pasak aštuntus metus Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijoje dirbančio frakcijos nario Lino Balsio, politikų, įskaitant ir premjerą, kišimasis į energetikos kainų reguliavimą yra netoleruotinas, ypač prasidėjusios Seimo rinkimų kampanijos kontekste.

“Elektros ir dujų kainos priklauso nuo daugybės kriterijų, tarp kurių vieni svarbiausių - pačių energetikos įmonių pateikiami duomenys apie savo veiklą, patirtas sąnaudas, kurios gali būti įtraukiamos į energijos tarifus. Čia labai svarbu valstybės valdomų įmonių skaidrumas ir valdymo efektyvumas. Praeityje Seimo atliktuose parlamentinės kontrolės tyrimuose esame nustatę daugybę neskaidrių pažeidimų valstybės valdomose energetikos įmonėse, kai į gyventojams nustatomą kainą būdavo bandoma įtraukti įvairių pobūvių, komandiruočių ar nereiklaingų pirkinių išlaidas. Pasigedau premjero pareiškime tvirto pažado, jog valstybės valdomose įmonėse tokių pažeidimų nebebus - tai, o ne kainas, gali ir turi garantuoti Vyriausybė ir jos vadovas“,  - sako L. Balsys.

Kad nebūtų klaidinama visuomenė, socialdemokratai ragina VERT kuo greičiau pateikti savo autoritetingą ir nepriklausomą nuomonę apie galimus energetikos kainų pokyčius Lietuvoje pandemijos ir popandeminiame laikotarpyje.

Susiję straipsniai

Close