Socialdemokratai siūlo planą, kaip sumažinti energetikos paslaugų kainas gyventojams

Socialdemokratai siūlo planą, kaip sumažinti energetikos paslaugų kainas gyventojams

Seimo socialdemokratų partijos frakcija kreipėsi į Valstybinę energetikos reguliavimo tarnybą ragindama skubiai peržiūrėti energetikos, tai yra šildymo, elektros, dujų, kainas nelaukiant metų galo. Pagal įstatymą, viršutines kainų ribas galima nustatyti ir metų eigoje. Situacijoje, kai didmeninės naftos ir dujų kainos rekordiškai mažos, o gyventojai dėl karantino kasdien praranda pajamas ir darbo vietas, socialdemokratų nuomone, reikia neatidėliotinų sprendimų ir solidarumo iš valstybės kapitalo turinčių bei savivaldybių įmonių.

Energetines paslaugas teikiančios įmonės gautus pelnus išsimoka kaip dividendus, investuoja į užsienio įmones, leidžia reklamai, užuot sunkiu metu solidarizavusios su į krizę patekusiais Lietuvos žmonėmis.

„Dabar, kaip ir per praėjusias krizes, vis kalbama apie solidarumą. Jo reikalaujama ir iš verslo, ir iš gyventojų. Valstybės kapitalo turinčios įmonės, tokios kaip „Ignitis“, arba savivaldybių šilumos, vandens tiekimo įmonės, kol kas tik sudaro galimybę atidėti mokėjimus už jų teikiamas paslaugas. Vis dėlto apie elektros, šilumos, vandens ar dujų kainų sumažinimą nekalbama. Gyventojų ir įmonių pečius užguls besikaupiančių skolų našta. Matome, kad energetines paslaugas teikiančios įmonės gautus pelnus išsimoka kaip dividendus, investuoja į užsienio įmones, leidžia reklamai, užuot sunkiu metu solidarizavęsi  su į krizę patekusiais Lietuvos žmonėmis“, – sako Seimo biudžeto ir finansų komiteto narė Rasa Budbergytė.

Pasak Seimo narės, pagal įstatymus pačios įmonės gali sumažinti savo paslaugų kainas, jei nesivaikytų pelnų, o būtų socialiai atsakingos. Bet kadangi praėjus beveik mėnesiui karantino iš šių įmonių solidarumo ženklų nėra, reikia tikėtis sprendimo iš Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos.

„Pagal įstatymus Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba viršutinę ribą peržiūri metų gale, bet tai ji gali daryti ir metų eigoje. Todėl toks sprendimas reikalingas dabar, kai nemaža dalis gyventojų ir verslo atsiduria energetiniame skurde – sunkiai išgali susimokėti už paslaugas, o pasaulinėse rinkose matome kaip niekad nukritusias dujų ir naftos kainas. Jeigu valstybės ir savivaldybių valdomai įmonių grupei solidarumas yra svetimas, tai raginu  tarnybą prabusti ir imtis, ko visi laukiame“, - sako R. Budbergytė.

Susiję straipsniai

Close