Socialdemokratai: dėl rietenų ir pykčių valdžioje Lietuva prarado ketverius metus

Socialdemokratai: dėl rietenų ir pykčių valdžioje Lietuva prarado ketverius metus

Šalies politikoje vyrauja siekis dominuoti, gniuždyti kitaip manančius ir nepagarba žmonėms – tai yra Lietuvos skauduliai, komentuodamas prezidento Gitano Nausėdos metinį pranešimą teigia Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Prezidentas akcentuoja pagrindinius bet kokios darnios visuomenės principus: pasitikėjimą, dialogą, o ne siekį dominuoti ir gniuždyti. Visiems sutarti, o ne primesti vienasmeniškai. Valstybes civilizuotomis daro ne pinigų gausa ar jų dalijimas į kairę ir dešinę, o būtent pagarbus santykis su oponentais, partneriais, visuomene ir vienas kitu", – sako G. Paluckas.

Šiandien matome, kad visuomenės ir valdžios santykis yra grindžiamas jėga, galia, o ne sutarimu, pagarba, pasitikėjimu.

Socialdemokratų partijos pirmininkas teigia, kad prezidentas teisus, pabrėžęs, kad Lietuvos politinė kultūra atsidūrė dugne.

„Tai, kad šalies politinė kultūra atsidūrė dugne, sako ne vienas prezidentas – visi politikos senbuviai apie tai kalba. Šiandien matome, kad visuomenės ir valdžios santykis yra grindžiamas jėga, galia, o ne sutarimu, pagarba, pasitikėjimu.

Ketverius metus valstiečiai ir konservatoriai, riedamiesi ir pykdamiesi, užsiiminėjo griovimu: komisijos, tyrimai, skundai prokurorams ir t. t. O realūs žmonių skauduliai nebuvo sprendžiami. Ketveri metai yra prarasti", – vertina G. Paluckas.

G. Paluckas pabrėžia, kad pakeisti situaciją – užduotis visoms partijoms.

„Akla konkurencija ir galios santykiais grįsti sprendimai, kaip matome, niekur neveda. Vienos valdžios padaro sprendimus, kitos po to juos atšaukia. Ir tas ratas nesustabdomai sukasi. Kažkada sugebėjome pasiekti sutarimo – dėl stojimo į NATO, ES. Tokio vieningo visų susitarimo ir susitelkimo dabar nėra. Taigi, didžioji užduotis visiems – jį grąžinti", – sako LSDP pirmininkas.

LSDP Seimo frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė teigia, kad prezidentas politinės kultūros kartelę kilstelėjo aukščiau.

Neliko barimų ir plakimų, o buvo įvardinta, kad gerovės valstybės pirmiausia turime siekti per pagarbą ir pasitikėjimą bei didesnį dialogą.

„Ir iš prezidento pirmųjų metų veiklos, ir iš metinio pranešimo matome, kad jis į šias  pareigas atėjo su aiškiu tikslu kurti gerovės valstybę, kaip įvardijo – teisingą, žalią, inovatyvią. Manyčiau, kad kryptingai to kurso laikosi teikdamas ne vieną socialiai orientuotą tesėkūros pasiūlymą ir per biudžeto formavimą,  ir per pandemiją.

Prezidento metinis pranešimas pasižymi visiškai kitokiu politikos ir demonstruojamos politinės kultūros stiliumi ir tonu. Politinės kultūros kartelė buvo kilstelėta aukščiau.

Demokratinių procesų šalyje vertinimai griežti, bet objektyvūs. Neliko barimų ir plakimų, o buvo įvardinta, kad gerovės valstybės pirmiausia turime siekti per pagarbą ir pasitikėjimą bei didesnį dialogą. Vertinu tai kaip kur kas didesnę  motyvaciją ir įpareigojimą dirbti ir telktis tiems bendriems tikslams“, - vertina R. Budbergytė.

Susiję straipsniai

Close