J. Sabatauskas: „valstiečių“ ir konservatorių rietenos gaišina laiką, žaloja teismų sistemą

J. Sabatauskas: „valstiečių“ ir konservatorių rietenos gaišina laiką, žaloja teismų sistemą

„Valstiečių“ ir konservatorių rietenos dėl Konstitucinio Teismo ir jo pirmininko Dainiaus Žalimo daro žalą demokratijai ir valstybės prestižui, teigia Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Julius Sabatauskas.

Į „valstiečių“ ir konservatorių politines aistras įveltas KT, tiksliau jo vadovo, klausimas nei visuomenei, nei teismų reputacijai naudos neatneš, sako J. Sabatauskas.

Teisėjų nepaskyrimas be viešai išsakomų argumentų rodo, kad tai yra  politiniai argumentai, kurių nedrįstama viešai  pasakyti. O politinės įtakų ir ambicijų teismų sistemoje reikia vengti.

„Triukšmas dėl Konstitucinio teismo pirmininko keliamas lygioje vietoje be argumentuotos priežasties, nes KT teisėjo-pirmininko Seimas nepaskyrė. Todėl dabartinis teisėjas, kuris yra ir KT pirmininkas toliau vykdo savo įgaliojimus pilna apimtimi. Tokie teisėjų nepaskyrimai sudaro sumaištį ir nereikalingas įtampas. Politinio triukšmo ir įtampų reikėtų kuo mažiau kalbant apie teismus. Taip klibinama visa teismų sistema, kenkiama valstybės prestižui. Teisėjų nepaskyrimas be viešai išsakomų argumentų rodo, kad tai yra  politiniai argumentai, kurių nedrįstama viešai  pasakyti. O politinės įtakų ir ambicijų teismų sistemoje reikia vengti”, - sako J. Sabatauskas.

Pasak socialdemokrato, artėjančių rinkimų kurstomos politikų aistros neturėtų būti nukreiptos į tokias institucijas kaip KT, kurių nepriklausomumas įtvirtintas įstatymuose ir užtikrina valstybėje demokratiją.

Politikų bandymai vienaip ar kitaip interpretuoti teismų darbą, jų vadovų paskyrimą ar svarstymai dėl jų veiklos teisėtumo, neigiamai veikia tokių svarbių institucijų autoritetą. O visuomenės pasitikėjimas jomis labai reikšmingas.

„Kaip negalimas politikų kišimasis į teismų darbą, taip ir pačių teisėjų politikavimas, noras viešai demonstruoti vienokią ar kitokią politinę kryptį tik daro žalą nepriklausomoms institucijoms ir demokratijos išlaikymui valstybėje. „Valstiečių“ ir konservatorių rietenos tik gaišina brangų visiems laiką, per kurį galima būtų spręsti realias žmonių problemas“, - teigia J. Sabatauskas.

Socialdemokratai ragina politines partijas nutraukti  konfliktą, nevelti į jį KT, nekvestionuoti jo veiklos teisėtumo, nes tokios rinkimų kovai pasitelktos priemonės daro akivaizdžią žalą demokratijai ir valstybei.

Close