Socialdemokratai apie „Lifosą“: Vyriausybė, kaip visada, nenori pasimokyti iš kitų Europos šalių

Socialdemokratai apie „Lifosą“: Vyriausybė, kaip visada, nenori pasimokyti iš kitų Europos šalių

Ministrę pirmininkę pavaduojančiai finansų ministrei Gintarei Skaistei teigiant, kad bendrovei „Lifosa“ netrukdoma veikti, socialdemokratai pažymi, kad Vyriausybė pernelyg atsainiai žiūri į situaciją ir neieško sprendimų.

„Per pastaruosius metus atsiskleidė neįtikėtinas Vyriausybės dviveidiškumas, kai sprendimai dėl sankcijų taikymo apimties bei formos taikomi ne pagal Europos geriausią praktiką ir teisę, bet pagal vienos valdančiosios partijos politines nuotaikas“, – pažymi Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė.

Seimo Ekonomikos komiteto vicepirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad įmonė tapo „melžiama karve visokiems Finansų ministerijos parinktiems administratoriams“.

„Tie administratoriai ne tik terorizuoja įmonės vadovybę kiekviename žingsnyje, pavyzdžiui, tikrindami ir reikalaudami paaiškinimų, kur ir kodėl išleidžiamas atostogų paprastas įmonės šaltkalvis, bet ir už šias „administravimo paslaugas“ melžia iš įmonės pinigus“, – komentuoja G. Paluckas.

Parlamentaras atkreipia dėmesį, kad „Lifosa“ nėra vienintelė tokią veiklą vykdanti ir po sankcijų vėzdu pakliuvusi įmonė Europoje.

„Tačiau skirtingai nei, pavyzdžiui, panašios įmonės Belgijoje, „Lifosa“ supančiota aibės neefektyvių, elementarią ūkinę veiklą varžančių, logikos stokojančių reikalavimų“, – pažymi G. Paluckas.

Kėdainiuose išrinkto Seimo nario socialdemokrato Tomo Bičiūno vertinimu, „Lifosa“ yra ir šalies, ir regioniniu mastu svarbi įmonė, kurioje dirba tūkstančiai žmonių, todėl Vyriausybės abejingumas „Lifosos“ likimui šokiruoja.

„Vyriausybė mato, bet netaiso padarytų klaidų taikant įmonei sankcijas. Toks abejingumas nesuvokiamas ir apgailėtinas. Siekiant išsaugoti šią Lietuvos įmonę ir užtikrinti bent minimalias ir gyvybiškai svarbias veiklos apimtis, būtina nedelsiant keisti sankcijų taikymo ir administravimo modelį.

Turi būti atsisakyta galimai korupcinės persekiojimo, terorizavimo bei kaltinimo avansu praktikos. Taikant sankcijų reikalavimus, įmonė turėtų pati atsiskaityti atsakingoms šalies institucijoms už savo veiksmus ir sprendimus. Blogai, kai įmonė ištisas savaite ar mėnesius gaišta laiką mėgindama įtikinti „administratorių“, kad ji nėra kupranugaris ir neužsiima nusikalstama veikla.

Būtina diegti pasiteisinusią bendrą Europos praktiką, kuri leistų išsaugoti darbo vietas, užtikrinti sankcijų taikymą ir jų tikslus bei neleistų piktnaudžiauti linkusiems „administratoriams“ dirbtinai stekenti įmonės“, – įsitikinęs T. Bičiūnas.

Susiję straipsniai

Close