Ragina Vyriausybę susigriebti: baltarusių verslų pritraukimu pasirūpinta, o lietuviškomis investicijomis Baltarusijoje?

Ragina Vyriausybę susigriebti: baltarusių verslų pritraukimu pasirūpinta, o lietuviškomis investicijomis Baltarusijoje?

Socialdemokratai ragina Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją kuo greičiau pradėti skaičiuoti, kiek ir ko investuota Baltarusijoje, kokie lietuviški verslai įsikūrę kaimyninėje šalyje.

Šiandien Seime pristatomas Investicijų įstatymo pakeitimo ir papildymo projektas, kuriuo siekiama sudaryti palankesnes sąlygas iš trečiųjų šalių į Lietuvos Respubliką perkelti įmonės veiklą ir darbuotojus.

„Viliodama baltarusių verslus į Lietuvą, Vyriausybė tyli apie lietuviškas investicijas Baltarusijoje, kurias taip pat gali tekti skubiai perkelti į Lietuvą. Ar valstybė pasiruošusi pasiūlyti panašų „relokacijos paketą“ ir „žaliąjį koridorių“ lietuvių verslams, įsikūrusiems Baltarusijoje? Nieko negirdėti apie Vyriausybės rengimąsi teikti pagalbą tiems Lietuvos piliečių verslams, kurie neturės ateities kaimyninėje Baltarusijoje, jeigu jos valdžia sumanys keršyti dėl įvestų naujų ekonominių sankcijų“, – sako Seimo narys Gintautas Paluckas.

Situacijai kasdien blogėjant, prognozuojama, kad reaguodamas į paskelbtas Vakarų šalių sankcijas Minsko režimas įves suvaržymus ar atsakomąsias sankcijas, dėl kurių Lietuvos verslo subjektams būtų labai sunku arba išvis neįmanoma veikti kaimyninėje šalyje.

„Gal manoma, kad jiems pagalba nereikalinga? O gal tikimasi, kad vien tai, jog investicijos ar verslai – lietuviški, jiems nieko nereiškia – lyg niekur nieko – viską akimirksniu perkelti į Lietuvą?“ – svarsto parlamentaras.

Anot socialdemokratų, pesimistinis scenarijus labai tikėtinas, nes būtent lietuviškos investicijos yra lengviausias taikinys Aliaksandro Lukašenkos režimui, norinčiam pademonstruoti jėgą.

„Lietuvos valstybė jau vakar turėjo pasiųsti signalą, kad jai rūpi Lietuvos piliečių investicijos Baltarusijoje ir ekonominė nauda, kurią duotų sklandus resursų ir pajėgumų perkėlimas į Lietuvą su valstybės pagalba. Bet dar ne vėlu susigriebti. Būtina nedelsiant parengti išsamią investicijų Baltarusijoje apsaugos strategiją“, – ragina socialdemokratas.

Susiję straipsniai

Close