V. Blinkevičiūtė: prezidento kritika valdantiesiems yra pagrįsta – didžiausių žmonių skaudulių jie nesprendžia

V. Blinkevičiūtė: prezidento kritika valdantiesiems yra pagrįsta – didžiausių žmonių skaudulių jie nesprendžia

Opozicinės Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad antrajame metiniame pranešime prezidentas Gitanas Nausėda išsakė pagrįstą kritiką valdančiajai daugumai – konservatoriams ir liberalams.

„Prezidentas pažymėjo, kad valdantieji, priiminėdami sprendimus, demonstruoja neužtikrintumą ir blaškosi, nesugeba planuoti žingsnių į ateitį, kalbėjo apie bevaises rietenas ir neįsiklausymą. Tai – pagrįsta kritika valdantiesiems, visa tai matome ir šiandien. Žmonėmis reikia pasitikėti labiau, o politiniam elitui – užsiimti žmonių skaudulių sprendimu, o ne kiršinti visuomenę vardan siaurų politinių išskaičiavimų", – vertina V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratų lyderės teigimu, į daugelį problemų savo metiniame pranešime prezidentas žvelgia iš kairiųjų pozicijų.

„O tai reiškia jautrų požiūrį į žmonių gyvenimus ir matymą, kaip skaudžiai pandemija kirto daugeliui piliečiųKrizė apnuogino problemas ir atskleidė gerovės valstybės svarbą. Matome, kad vieni skaičiuoja per krizę išaugusius pelnus, džiaugiasi naujais ferariais ir jachtom, tuo tarpu didžioji dalis žmonių vos suduria galą su galu. Tai aiški žinutė valdantiesiems, kad reikia baigti žaisti galios žaidimus, rūšiuoti žmones į „savus" ir „svetimus". Nustoti dangstytis pandemija ir pagaliau realiai imtis daugeliui žmonių aktualių problemų sprendimu", - teigia V. Blinkevičiūtė.

Ji taip viliasi, kad valdantieji atsižvelgs į daugelio Lietuvos gyventojų nuomonę ir Prezidento siūlymą kuo greičiau Konstitucijoje įteisinti tiesioginius mero rinkimus.

„Būtų labai neišmintinga, jeigu dėl to politinėms jėgoms susitarti nepavyktų. Žmonės yra už tiesioginius mero rinkimus. Jiems svarbiausia, kad žinotų, ką renka. Laiko įteisinti tiesiogiai renkamus merus Konstitucijoje liko labai mažai, iki kitų metų vidurio turime turėti sprendimą dėl Konstitucijos keitimo. Mes, socialdemokratai, esame pateikę konkrečius siūlymus", - priduria V. Blinkevičiūtė.

Susiję straipsniai

Close