Leidinyje apie Europos ateitį – V. Andriukaičio pasiūlymai

Leidinyje apie Europos ateitį – V. Andriukaičio pasiūlymai

Vytenio Andriukaičio pasiūlymas steigti Europos sveikatos sąjungą išspausdintas Europos progresyvių studijų fondo (the Foundation for European Progressive Studies (FEPS) leidinyje „Mūsų ateities Europa” (Our European Future). Taip pažangius Europos politikus, analitikus ir akademikus iš 68 organizacijų vienijantis fondas įsitraukė į diskusiją dėl Europos Sąjungos (toliau – ES) ateities. Konferencija dėl ES ateities startavo gegužės 9 d. Europos Parlamente. Metus truksiančiose diskusijose apie ES raidos ir plėtros perspektyvas dalyvauja ES šalių narių piliečiai, nevyriausybinės organizacijos, profesinės sąjungos, mokslininkai ir politinių partijų atstovai.

Pasaulio sveikatos organizacijos specialusis pasiuntinys Europos regionui leidinyje paskelbtame straipsnyje „Europos sveikatos sąjunga“ primena apie COVID-19 sukrėstą Europą.ir jos menką pasirengimą stabdyti neigiamus pandemijos padarinius. Pandemija Europoje nusinešė per milijoną gyvybių ir apnuogino ES šalių narių sveikatos sistemų trūkumus. V. Andriukaitis pateikia įvairius scenarijus, kaip peržiūrėti ES sutartis ir sustiprinti europiečių sveikatos apsaugą. Dabar galiojančios ES sutartys sveikatos apsaugą palieka spręsti savarankiškai pačioms ES šalims. V. Andriukaitis siūlo steigti Europos sveikatos sąjungą ir dalį sveikatos reikalų, kurių pati viena šalis narė atskirai išspręsti negali, perduoti ES kompetencijai.

V. Andriukaitis - manifesto „Už Europos sveikatos sąjungą“, kuriuo kviečiama sveikatos apsaugą padaryti viena iš ES bendradarbiavimo ašių, bendraautoris. Pernai rudenį paskelbtas Manifestas (https://eihsd.eu/manifesto-for-a-europan-health-union/) atkreipė dėmesį į ES politikos paraštėse likusią sveikatos apsaugą, svarbią 450 mln. ES gyventojų. V. Andriukaitis taip pat yra tarp Europos Konvento, rengusio Sutartį dėl Konstitucijos Europai, autorių. Šio dokumento pagrindu buvo parengta Lisabonos sutartis, kurią ir siūloma dabar papildyti naujais sveikatos sritį reglamentuojančiais pasiūlymais.

FEPS prezidentė, buvusi Portugalijos Vyriausybės ir Europos Parlamento narė Maria João Rodrigues aukštai vertina V. Andriukaičio įžvalgas dėl ES ateities. FEPS suburti ekspertai ketina detaliau aptarti leidinyje „Mūsų ateities Europa” paskelbtus pasiūlymus ir teikti išvadas Konferencijos dėl Europos ateities Vykdomajai valdybai.

Daugiau apie leidinį žr. https://www.feps-europe.eu/resources/publications/797-our-european-future.html

Susiję straipsniai

Close