Kinijos Liaudies Respublika paskelbė sankcijas D. Šakalienei

Kinijos Liaudies Respublika paskelbė sankcijas D. Šakalienei

Pirmadienį Kinijos užsienio reikalų ministerija paskelbė apie pradedamas taikyti sankcijas 10 Europos Sąjungos piliečių, tarp kurių – Europos Parlamento nariai, akademikai bei Lietuvos parlamentarė Dovilė Šakalienė.

„Esu pagerbta būti tokioje draugijoje – mūsų dešimtukas nuosekliai dirba siekdami nepriklausomo tarptautinio tyrimo dėl Sindziango uigūrų genocido. Žmogiškumas neparduodamas, tad apsieisime be kelionių ir verslo su Kinijos komunistų partija,“ – sužinojusi apie sankcijas teigė Seimo narė.

„Tokia Kinijos atstovų reakcija į paskelbtas Europos Sąjungos sankcijas tik parodo, jog vieninga ES pozicija veikia. Mano darbas Tarpparlamentiniame aljanse dėl Kinijos ar kritika dėl žmogaus teisių pažeidimų pagrįsta viešai prieinama tarptautinių patikimų šaltinių informacija ir šį darbą tęsiu toliau,“ – kalbėjo D. Šakalienė.

Pekinas sankcijas įvedė kaip atsaką į Europos Sąjungos sankcijas Kinijos pareigūnams dėl uigūrų persekiojimų bei kankinimų. Sankcijos apima draudimą atvykti į Kiniją, Honkongą bei Makao, bei sankcionuotiems asmenims ir su jais susijusioms institucijoms ir įmonėms vykdyti verslą su Kinija. Sankcijos automatiškai taikomos ir šeimos nariams, tad D. Šakalienės sutuoktinis diplomatas taip pat pateko į sankcionuotų asmenų sąrašą.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė D. Šakalienė taip pat yra Tarpparlamentinio aljanso dėl Kinijos ko-pirmininkė. Aljansas pirmadienį pasmerkė Kinijos veiksmus ir įtvirtino savo įsipareigojimus ginant saviraiškos laisvę bei siekiant atskaitomybės už veiksmus tarptautinėje erdvėje. Kinija yra kaltinama mažiausiai milijono uigūrų ir kitų etninių mažumų įkalinimu vadinamosiose perauklėjimo stovyklose Sindziango regione bei grubiais žmogaus teisių pažeidimais tarp kurių – priverstinis darbas bei prievartinė moterų sterilizacija.

Susiję straipsniai

Close