Savivaldybės gali lengviau atsikvėpti: ekstremalios situacijos išlaidas kompensuos valstybė

Savivaldybės gali lengviau atsikvėpti: ekstremalios situacijos išlaidas kompensuos valstybė

Seime vakar žlugo bandymas toliau palikti nežinioje savivaldybes, sprendžiančias neteisėtai sieną kirtusių užsieniečių apgyvendinimo ir išlaikymo iššūkius.

Socialdemokratai aktyviai gynė pasiūlymą Civilinės saugos įstatyme aiškiai įtvirtinti, kad savivaldybių išlaidas, susijusias su ekstremaliosios situacijos „likvidavimu ir jos padarinių šalinimu“, per nustatytą terminą biudžeto lėšomis kompensuoja valstybė.

Savivaldybėms neramu dėl neteisėtai sieną kirtusių užsieniečių apgyvendinimo ir išlaikymo: maitinimo, sveikatos priežiūros, higienos priemonių, komunalinių paslaugų. Savivaldybių patiriamos išlaidos per mėnesį gali siekti šimtus tūkstančių eurų.

„Jeigu viskas taip gražu, kaip sako Vyriausybės atstovai, tai kodėl taip bijoma tiesiog įstatyme aiškiai įrašyti, kad šias išlaidas kompensuoja valstybė? Pakalbėkit su merais, ypač pasienio vietovių, ir jie jums papasakos, kaip viskas vyksta“, – svarstymo metu Seime kalbėjo socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas Algirdas Sysas.

Anot parlamentaro, savivaldybės turi nertis iš kailio, kad padengtų visas išlaidas, nes kompensacija jas pasiekia labai lėtai arba išvis nepasiekia.

„Skirtingai nei Vyriausybė, savivaldybės neturi reikšmingų finansinių rezervų. Baisiausia yra nežinia. Dabar, kai kompensavimas valstybės biudžeto lėšomis įtvirtintas įstatymo tekste, savivaldybės galės lengviau atsikvėpti“, – balsavimo rezultatus komentuoja A. Sysas.

Daugelis konservatorių balsuodami už šią pataisą susilaikė.

Socialdemokrato manymu, Vyriausybė suinteresuota neįsipareigoti savivaldybėms sklandžiai atsiskaityti, nes toks įsipareigojimas reiškia, jog reikės įdėti papildomų pastangų, kad išlaidų kompensavimo procesas būtų spartus ir garantuotas.

Susiję straipsniai

Close