Socialdemokratai ragina išsaugoti demokratinei valstybei pritinkančią protestų kultūrą

Socialdemokratai ragina išsaugoti demokratinei valstybei pritinkančią protestų kultūrą

Vakar prie Seimo vykęs protestas peraugo į riaušes.

Mes suprantame žmonių, kurie išgyvena sunkumus, nerimą – patys nesyk esame kritikavę valdančiuosius dėl komunikacijos spragų ir klaidų. Pavyzdžiui, Galimybių pasas nuo pat pradžių turėjo būti išduodamas persirgusiems žmonėms, turintiems antikūnų, net jei jie sirgo namuose ir nebuvo fiksuoti gydymo įstaigose. Yra ir kitų klaidų – bet apie jas reikia kalbėtis civilizuotai ir su abipuse pagarba.

Tačiau negaliu pateisinti agresijos ir akmenų krušos į žmones. Tai nėra demokratiškos Lietuvos elgesys. Juolab kaip valstybė šiuo metu išgyvename sunkius iššūkius, reikalaujančius visiško mūsų visų susitelkimo.

Tiek migrantų krizė ir spaudimas iš nedemokratiško A. Lukašenkos režimo, tiek tebesitęsianti pandemija ir su ja susijusios sveikatos apsaugos, socialinės, ekonominės, švietimo sistemos bėdos – o dar ir beprasidedančios didžiulio mąsto „Zapad“ pratybos, kada dešimtys tūkstančių karių bus visai šalia mūsų sienos. Visa tai kelia stresą, pavargome, išsekome – bet neturime kitos išeities kaip atsilaikyti, kaip išsaugoti savo tapatybę, savo veidą, savo pagarbos kitam žmogui kultūrą.

Tikiu, kad pilietinė visuomenė nori dialogo net ir po vakarykščių įvykių. Demokratijos ir Konstitucijos griovimas nėra kelias į sprendimus. Nepasiduokime aklai neapykantai, nepasiduokime kurstymams – kalbėkimės žmoniškai, demokratiškai.

Socialdemokratai visada pasiruošę išgirsti  klausimus, skundus, pasiūlymus – visų mūsų kontaktai yra vieši, nuolat organizuojame renginius ir diskusijas, Seimo frakcijos nariai nuolat susitinka ir aktyviai bendrauja su piliečiais, atsakinėja į daugybę laiškų, žinučių, skambučių.

Išlikime civilizuota valstybe ir susitelkime iššūkiams įveikti.

Kritikuokime, protestuokime, bet ne griaukime. Kurkime.

LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė

Susiję straipsniai

Close