Pasiūlymas pažaboti verslininkų piktnaudžiavimą skinasi kelią Seime

Pasiūlymas pažaboti verslininkų piktnaudžiavimą skinasi kelią Seime

Socialdemokrato Juliaus Sabatausko pasiūlyta Darbo kodekso pataisa Seime sulaukė didelio palaikymo ir bus svarstoma komitetuose. Parlamentaras siūlo pažaboti piktnaudžiaujančius verslininkus, kurie dalį atlyginimo išmoka kaip „kompensaciją“.

„Kai kurios keleivių pervežimu užsiimančios įmonės dalį darbo užmokesčio autobusų vairuotojams išmoka kaip tariamų kelionės išlaidų kompensaciją, taip išvengdamos dalies mokesčių valstybei – ir įgydamos pranašumą kitų, sąžiningai dirbančių, dažniausiai savivaldybių valdomų vežėjų atžvilgiu“, – pažymi J. Sabatauskas.

Socialdemokrato siūlymu, kompensacijas būtų draudžiama mokėti, kai vairuotojai keleivius veža miestuose arba tarpmiestiniais maršrutais Lietuvos teritorijoje.

„Toks piktnaudžiavimas, deja, yra labai paplitęs tarp Lietuvos verslininkų. Miesto ar tarpmiestiniais maršrutais keleivius vežančių įmonių vadovai ciniškai išsisukinėja aiškindami, esą jų vairuotojai patiria papildomų išlaidų kelionėje. Kai dalis atlygio mokama ne kaip alga, nukenčia ir vairuotojų socialinės garantijos“, – pabrėžia J. Sabatauskas.

„Darbuotojas yra silpnesnioji darbo santykių pusė, todėl jo derybinės galios yra gerokai suvaržytos. Norintys turėti pragyvenimo šaltinį darbuotojai dažniausiai neturi realios galimybės reikalauti, kad visas atlygis už jų darbą būtų mokamas kaip darbo užmokestis – ir yra priversti taikytis su nesąžiningų darbdavių siūlomomis atlyginimo išmokėjimo schemomis“, – pažymi parlamentaras.

Privatūs vežėjai, dalį atlyginimų išmokėdami kaip kompensacijas, sutaupo pinigų ir gali pasiūlyti mažesnę keleivių pervežimo kainą viešuosiuose konkursuose.

„Jie dažnai ir laimi tuose konkursuose. Tai absoliučiai nepriimtina“, – piktinasi parlamentaras.

Siūloma keisti Darbo kodekso 144 straipsnio 8 dalį. Drauge su J. Sabatausku pasiūlymą pasirašė socialdemokratai Orinta Leiputė ir Eugenijus Sabutis.

Susiję straipsniai

Close