Kylant maisto kainoms – raginimas prie turgaviečių įvesti nemokamą automobilių statymą

Kylant maisto kainoms – raginimas prie turgaviečių įvesti nemokamą automobilių statymą

Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, ragindamas jį prie turgaviečių įvesti trumpalaikį nemokamą automobilių statymą.

L. Jonauskas mano, kad dabartinis automobilių vietų prie turgaviečių apmokestinimas yra neteisingas.

„Norint pastatyti automobilį prie Halės, Kalvarijų, Tymo turgaus reikia už tai susimokėti. Tuo tarpu aikštelėse prie prekybos centrų automobilį pirmąsias valandas galima statyti nemokamai. Šiandien palankesnės sąlygos yra sudarytos apsipirkinėti didžiuosiuose prekybos centruose, kurie ir taip nesiskundžia pirkėjų srautu, o ne turgavietėse pas sunkiau besiverčiančius daržovių ir kitų maisto produktų augintojus ir prekeivius“, – sako L. Jonauskas.

Pasak Seimo nario, kylančios maisto produktų kainos taip pat rodo poreikį įvesti prie turgaviečių nemokamą automobilių statymą.

„Lietuvoje paskutiniu metu labiausiai brango būtent daržovės. Beveik dvigubai per metus pabrango bulvės, dvigubai – burokėliai, taip pat itin kilo morkų, agurkų, svogūnų, česnakų, pomidorų kaina. Taupydami žmonės galėtų dažniau apsipirkti turguje, tačiau čia kišenes patuština dar ir automobilio statymo kaina. Neabejoju, kad dažnas ir pagalvoja, ar verta apsipirkinėti turguje, jei prie apsipirkimo sumos prisidės dar ir mokestis už parkavimą. Taip vilniečiai yra atbaidomi nuo apsipirkimo turgavietėse ir skatinami apsipirkinėti didžiuosiuose prekybos centruose“, – teigia L. Jonauskas.

Pasak L. Jonausko, Vilniaus miesto savivaldybė prie turgaus galėtų numatyti maksimalų nemokamo stovėjimo laiką.

„Dažniausiai turgaus pirkėjas apsiperka per mažiau nei 25-30 minučių, todėl Vilniaus miesto savivaldybė galėtų numatyti išlygą, kad prie turgaus vilniečiai nemokamai automobilį galėtų statyti bent pusvalandį“, –  sako L. Jonauskas.

Seimo narys mano, kad trumpalaikis nemokamas automobilio statymas prie turgaviečių ne tik patiems gyventojams leistų pigiau apsipirkti, bet taip pat didesnis pirkėjų srautas išeitų į naudą ir smulkiesiems ūkininkams, kurie dažnai turguje pardavinėja daržoves, ekologiškus, pačių užaugintus ar pagamintus maisto produktus.

Susiję straipsniai

Close