Buvęs seniūnas K. Vilkauskas: turime didinti šių pareigų prestižą

Buvęs seniūnas K. Vilkauskas: turime didinti šių pareigų prestižą

Socialdemokratas, buvęs Trakų seniūnijos seniūnas Kęstutis Vilkauskas siūlo keisti Vietos savivaldos įstatymą, kad labai svarbūs tarnautojai – seniūnai – galėtų stabiliai dirbti, o šios pareigos būtų patrauklios ir prestižinės. Pasiūlymas įveikė pateikimo stadiją Seime ir turi šansų tapti kūnu po svarstymų komitetuose.

„Seniūno darbas labai sunkus. Seniūnų kadencijų įvedimas pablogino šių tarnautojų padėtį lyginant su kitais valstybės tarnautojais. Turime didinti šių pareigų prestižą: parengiau pataisas, kad seniūnai – savivaldybės administracijos filialų, seniūnijų, vadovai – į šias pareigas būtų priimami nuolatiniam darbui“, – paaiškina K. Vilkauskas.

Seniūno darbo patirties turintis parlamentaras pasiryžo įtikinti Seimą, kad kadencijos seniūnams (kaip savivaldybės administracijos filialo vadovams) yra „blogai“. Toks didelės atsakomybės darbas turi būti pastovus, orus.

„Vietos savivaldos įstatyme suformuluotos nuostatos dėl seniūno teisinio statuso: seniūnas yra valstybės tarnautojas. Tačiau seniūnijos, kaip savivaldybės administracijos filialo, seniūnas yra karjeros valstybės tarnautojas, o seniūnijos, kaip biudžetinės įstaigos, seniūnas yra valstybės tarnautojas – įstaigos vadovas. Abiem atvejais nustatoma 5 metų kadencija. Kadencijų skaičius nėra ribojamas“, – painaus reikalo esmę dėsto K. Vilkauskas.

Socialdemokratas pasiūlė pakeisti Vietos savivaldos įstatymo 31 straipsnio 8 dalį ir nustatyti, kad priimant į pareigas seniūną, 5 metų kadencija nustatoma tik biudžetinės įstaigos vadovui. O seniūnas – savivaldybės administracijos filialo vadovas į pareigas būtų priimamas netaikant kadencijos.

„Kažkas turėjo tuo pasirūpinti“, – gera žinia šventėms dalijasi socialdemokratas K. Vilkauskas.

Susiję straipsniai

Close