Viltis vartotojams, kovojantiems dėl neturtinės žalos atlyginimo: Seime skinasi kelią pažangi iniciatyva

Viltis vartotojams, kovojantiems dėl neturtinės žalos atlyginimo: Seime skinasi kelią pažangi iniciatyva

Rasos Budbergytės Seimui pristatytas pasiūlymas dėl neturtinės žalos atlyginimo vartotojams sulaukė pritarimo ir bus svarstomas komitete.

„Dabar vartojimo ginčus nagrinėjančios institucijos nesprendžia klausimų dėl neturtinės žalos atlyginimo vartotojams. Juos sprendžia teismai.

Tokia situacija vartotojams labai nepalanki: ginčas dirbtinai skaidomas į atskirus procesus: dalis ginčo (dėl turtinių reikalavimų) nagrinėjama ikiteisminėse vartotojų ginčų institucijose, o reikalavimus dėl neturtinės žalos tenka atskirai reikšti teisme.

Dėl to atsiranda didelių bylinėjimosi išlaidų rizika – vartotojai tiesiog atgrasomi nuo bylinėjimosi. Jų teisės ir interesai deramai neužtikrinami“, – paaiškina Seimo narė socialdemokratė R. Budbergytė.

Parlamentarės įsitikinimu, tai neteisinga, nes vartotojai ginče su verslininkais yra silpnoji šalis.

Siūloma papildyti Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo 22 straipsnį.

„Taip užtikrinsime konstitucinės nuostatos, kad valstybė gina vartotojo interesus, įgyvendinimą. Ir Europos Sąjungos teisė reikalauja užtikrinti aukštą vartotojų teisių apsaugos lygį“, – pažymi R. Budbergytė.

Priėmus siūlomą reguliavimą, reikalavimus dėl neturtinės žalos atlyginimo vartotojų ginčuose galėtų nagrinėti ikiteisminės institucijos: Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, vartojimo ginčų komisijos, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba ir kitos, numatytos Vartotojų teisių apsaugos įstatymo 22 straipsnyje.

Susiję straipsniai

Close