Tiesioginiai merų rinkimai: visuomenę pasiekia iškreipta informacija [spaudos konferencija]

Tiesioginiai merų rinkimai: visuomenę pasiekia iškreipta informacija [spaudos konferencija]

„80 proc. Lietuvos gyventojų nori tiesioginių merų rinkimų. Socialdemokratai nuosekliai remia esamą savivaldos modelį ir ragina kuo skubiau užbaigti užsitęsusią pauzę bei įteisinti tiesioginius merų rinkimus“, – pabrėžia socialdemokratų Seimo frakcijos seniūno pavaduotojas Eugenijus Sabutis.

Trečiadienį spaudos konferenciją šia tema rengiantis parlamentaras sako pastebintis, kad pastaruoju metu kai kurie opozicijos politikai bando skleisti kalbas, esą socialdemokratai „nenori tiesioginių merų rinkimų“.

„Kai kas daugiau neturi kuo patraukti rinkėjų dėmesį, tik varganais gandais“, – mano E. Sabutis.

Spaudos konferencijoje „Tiesioginiai merų rinkimai: gandai ir realybė“ taip pat kalbės Seimo narys socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas.

„Konstituciniam Teismui paskelbus, kad tiesioginiai merų rinkimai Lietuvoje nėra tinkamai įteisinti – tam būtina keisti Konstituciją – valdantieji netikėtai pradėjo plačias diskusijas apie merus ir jų įgaliojimus. Socialdemokratai nuosekliai reikalauja palikti egzistuojančią tvarką, kuriai palankūs 80 proc. gyventojų“, – frakcijos poziciją apibendrina K. Vilkauskas.

Socialdemokratai įspėja, kad lieka vis mažiau laiko padaryti reikiamus pakeitimus, o situaciją dar komplikuoja ir nepaprastoji padėtis.

Spaudos konferencijoje E. Sabutis ir K. Vilkauskas ketina paneigti, jų žodžiais, „absurdiškus“ gandus ir informuoti apie savo darbą rengiant pataisas.

„Nepaisant bandymų viską paskandinti nesibaigiančiose diskusijose, projektas baigiamas rengti. Informuosime visuomenę, koks savivaldos modelis pasieks Seimo salę“, – paaiškina socialdemokratų Seimo frakcijos seniūno pavaduotojas E. Sabutis.

Kas: spaudos konferencija „Tiesioginiai merų rinkimai: gandai ir realybė“. Dalyvauja Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojas Eugenijus Sabutis ir frakcijos narys Kęstutis Vilkauskas.
Kur: Seimo spaudos konferencijų salėje, II r. 2 a. (tiesioginė transliacija čia.)
Kada: kovo 30 d., trečiadienį, 9.00

Susiję straipsniai

Close