V. Blinkevičiūtė: A. Anušausko atskleista informacija apie galimą korupciją reikalauja skubių atsakymų

V. Blinkevičiūtė: A. Anušausko atskleista informacija apie galimą korupciją reikalauja skubių atsakymų

Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė kreipiasi į premjerę Ingridą Šimonytę ir atsistatydinantį krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską ragindama nedelsiant paviešinti fiksuotus galimos korupcijos atvejus, susijusius su viešaisiais pirkimais krašto apsaugos sistemoje.

LSDP pirmininkė taip pat ragina atskleisti informaciją visuomenei apie verslo interesų grupių galimai darytą neteisėtą poveikį Seimo nariams, taip pat įvardinti, kokie viešieji pirkimai sukėlė abejonių Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

„A. Anušausko paskelbta informacija apie tai, kad buvo mėginama papirkinėti krašto apsaugos darbuotojus ir tai, kad neįvardyti verslo subjektai darė poveikį Seimo nariams, – o šie galimai kišosi į KAM viešuosius pirkimus, – yra skandalinga. Premjerė ir krašto apsaugos ministras turėtų nedelsiant paviešinti galimos korupcijos atvejus ir atsakyti į klausimus, kodėl šie incidentai buvo slepiami nuo visuomenės. Negali likti jokių neatsakytų klausimų – tai liečia mūsų piliečių pasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis“, – sako V. Blinkevičiūtė.

LSDP pirmininkė pabrėžia, kad A. Anušauskas, komentuodamas pasitraukimo iš pareigų priežastis, aiškiai leido suprasti, kad jo veiksmais buvo nepatenkintos verslo interesų grupės.

„Tai yra labai sunkūs ministro kaltinimai neįvardintiems Seimo nariams. Todėl būtini skubūs ir nedviprasmiški atsakymai. Jei išties vyksta neteisėtas poveikis, jis turi būti nedelsiant užkardytas. O jei jo nėra, šešėliai turi būti išsklaidyti tuoj pat“, – teigia V. Blinkevičiūtė.

Primename, kad šeštadienį po susitikimo su šalies prezidentu Gitanu Nausėda krašto apsaugos ministras A. Anušauskas užsiminė apie galimos korupcijos atvejus, tačiau detalių nepateikė.

„Taip, man teko užtrenkti duris kompanijoms, kurios mėgino neteisėtų atlygių siūlymu papirkinėti krašto apsaugos darbuotojus. Bet jos rado atviras duris Seime, o KAM iškart gavo politikų pasiūlymus ir laiškus „daugiau kalbėtis“. Su kai kuriais, ypač grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais, teko supažindinti ir STT, o kai kuriuos konkursus dėl užkeltų kainų tiesiog nutraukti. Visą šią antikorupcinę veiklą premjerė palaikė“, – šeštadienį kalbėjo A. Anušauskas.

Susiję straipsniai

Close