V. Blinkevičiūtė: Vyriausybė susikompromitavo – I. Šimonytės susitikime dėl gynybos finansavimo dalyvauti nebėra prasmės

V. Blinkevičiūtė: Vyriausybė susikompromitavo – I. Šimonytės susitikime dėl gynybos finansavimo dalyvauti nebėra prasmės

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė teigia, kad nebėra prasmės toliau dalyvauti premjerės Ingridos Šimonytės organizuojamose diskusijose dėl gynybos finansavimo, nes visos partijos jau yra pateikusios savo siūlymus dėl krašto apsaugos finansavimo, tik pati Vyriausybė nieko nesiūlo.

Pasak V. Blinkevičiūtės, diskusijos apie gynybos finansavimą bus neįmanomos tol, kol nebus išspręsta savaitgalį užsiliepsnojusi krizė Vyriausybėje bei krašto apsaugos sistemoje.

„Akivaizdu, kad I. Šimonytės Vyriausybė byra, ten nebėra su kuo tartis – krašto apsaugos ministras atstatydinamas, o naujas dar nepaskirtas. Ir tokie kūlvirsčiai daromi prieš pat susitikimą dėl gynybos. Konservatorių viršūnės pliekiasi tarpusavyje, koalicija pati save jau pakrikštijo „šiaudine“, tad ar tokia Vyriausybė gali patikimai dalyvauti derybose?

Juoba pati I. Šimonytės Vyriausybė iki šiol yra vienintelė nepateikusi konkrečių siūlymų, kaip papildomai finansuoti gynybą. Mes, socialdemokratai, savo siūlymus pateikėme ir kartojame jau pusę metų – belieka juos priimti ir įgyvendinti, o ne organizuoti nesibaigiančius diskusijų būrelius Vyriausybėje“, – vertina politikė.

LSDP lyderės teigimu, staigus Arvydo Anušausko atsistatydinimas bei krašto apsaugos sistemą staiga apgaubęs korupcijos šešėlis griauna bet kokias galimybes ieškoti bendrų sprendimų.

„Atleisdama krašto apsaugos ministrą trys dienos iki susitikimo dėl gynybos finansavimo, premjerė, matyt, siunčia žinią, kad nebėra su kuo kalbėtis ir apie ką kalbėtis. Net koalicijos partneriai nėra informuojami apie kertinio ministro atstatydinimą, o pačiam ministrui tai irgi staigmena. Ir visa tai vyksta galimo korupcinio poveikio šešėlyje. Tad apie kokį susitarimą dėl bendrų sprendimų kalbama? Belieka pritarti Prezidentui dėl emocinės Vyriausybės būsenos“, – priduria V. Blinkevičiūtė.

Primename, kad šeštadienį po susitikimo su šalies prezidentu Gitanu Nausėda krašto apsaugos ministras A. Anušauskas užsiminė apie galimos korupcijos atvejus, tačiau detalių nepateikė.

„Taip, man teko užtrenkti duris kompanijoms, kurios mėgino neteisėtų atlygių siūlymu papirkinėti krašto apsaugos darbuotojus. Bet jos rado atviras duris Seime, o KAM iškart gavo politikų pasiūlymus ir laiškus „daugiau kalbėtis“. Su kai kuriais, ypač grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais, teko supažindinti ir STT, o kai kuriuos konkursus dėl užkeltų kainų tiesiog nutraukti. Visą šią antikorupcinę veiklą premjerė palaikė“, – šeštadienį kalbėjo A. Anušauskas.

Susiję straipsniai

Close