Socialdemokratų frakcija susitiko su kandidate į premjeres I. Šimonyte

Socialdemokratų frakcija susitiko su kandidate į premjeres I. Šimonyte

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nariai ketvirtadienį susitiko su kandidate į premjeres Ingrida Šimonyte.

Frakcijos nariai I. Šimonytei uždavė klausimus, susijusius su biudžeto formavimu, mokesčiais, sveikatos, švietimo, socialinės apsaugos stiprinimu, savivalda, krašto apsaugos finansavimu, aplinkosauga.

LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas po frakcijos susitikimo su I. Šimonyte pabrėžė, kad susitikimas su kandidate buvo konstruktyvus, tačiau į daugelį klausimų ji atsakė aptakiai.

„Laukiame Vyriausybės programos projekto, jį vertinsime ir pateiksime pastabas. Tada ir pasakysime, palaikome, ar ne. Į kai kuriuos klausimus susitikimo metu atsakyta labai aptakiai, į kai kuriuos sąmoningai vengta tiesaus atsakymo“, – komentavo G. Paluckas.

Pasak G. Palucko, nekonkrečiai I. Šimonytė kalbėjo dėl pensijų sistemos, krašto gynybos finansavimo, švietimo ir sveikatos sistemų didesnių įsipareigojimų.

„Didesniam sričių finansavimui reikia didesnio perskirstymo per biudžetą. Tuo metu iš to, ką girdėjome, atsakinėjant bandoma tarsi sėdėti ant tvoros – kandidatė nenori opozicijos liūdinti, tačiau lygiai taip pat žino, kad teks šnekėtis su koalicijos partneriais, kurie nori mažos valstybės, mažinti mokesčius, mažinti pajamas“, – sakė G. Paluckas.

LSDP frakcijos susitikimo su I. Šimonyte vaizdo įrašą galite žiūrėti ČIA.

Susiję straipsniai

Close