G. Paluckas: tai, kas dėjosi Klaipėdoje, buvo akivaizdus oligarchizacijos pavyzdys

G. Paluckas: tai, kas dėjosi Klaipėdoje, buvo akivaizdus oligarchizacijos pavyzdys

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis valdančiųjų kritikos dėl savo darbo dabar sulaukia dėl to, kad atleidęs Klaipėdos jūrų uosto direktorių Arvydą Vaitkų nutraukė ydingus verslo ir politikos ryšius, sako Lietuvos socialdemokratų (LSDP) partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Ministras padarė, ką turėjo padaryti daug anksčiau. Gaila, kad sprendimas atleisti A. Vaitkų priimtas tik po rinkimų. Tai, kas dėjosi Klaipėdoje, buvo akivaizdus oligarchizacijos pavyzdys, kuomet verslas ir politika susitapatina – rinkimuose su „valstiečiais“ dalyvaujantis valstybės įmonės vadovas iš nuo jo veiklos priklausančių įmonių vadovų rinkosi pinigus“, - vertina G. Paluckas.

Gaila, kad sprendimas atleisti A. Vaitkų priimtas tik po rinkimų.

Tiesa, valdantieji „valstiečiai“, reiškiantys nepasitenkinimą ministro darbu, pasak G. Palucko, dabar elgiasi neadekvačiai.

„Tai yra akivaizdus susierzinimas ir pagrindinė viso to priežastis – „valstiečių“ A. Vaitkui žadėtas politinis „stogas“ buvo nuimtas. Jie žadėjo: tu nebijok, dalyvauk rinkimuose, viskas bus gerai. O dabar paaiškėjo, kad to „stogo“ nėra. Ir tai yra politinis smūgis bei „valstiečių“ autoriteto pažeminimas“ , - teigia G. Paluckas.

LSDP pirmininko nuomone, valdantieji supranta, kad ministro už „oligarchinių ryšių“ traukiojimą kritikuoti negalima – to nesuprastų visuomenė. Taigi, „valstiečiai“ ieško kitų būdų.

„Jis kritikuojamas per aplinkui – randama daugybė priežasčių dėl ko ministrą dabar reikia kviesti „ant kilimėlio“. Mes visi žinome, už ką jis dabar viso to sulaukia ir yra tampomas po valdančiųjų frakcijas. Priežastis to elementari – sudraskė verslo ir politikų samplaiką, iš kurios naudos tikėjosi Ramūnas Karbauskis. Jis norėjo užimti valdžią Klaipėdoje“, - sako G. Paluckas.

Socialdemokratai dėl Klaipėdos mero posto su „valstiečiais“ siekusio A. Vaitkaus prieš kurį laiką kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), tačiau ši skundą persiuntė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

A. Vaitkus Klaipėdos mero siekė su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos parama, tačiau rinkimus pralaimėjo.

Susiję straipsniai

Close