Seime žlugo konservatorių bandymas pakeisti Darbo kodeksą

Seime žlugo konservatorių bandymas pakeisti Darbo kodeksą

Neramų rugpjūčio 10-osios vakarą neeilinė Seimo sesija baigėsi nesėkmingu bandymu pakeisti Darbo kodeksą (DK).

Valdantiesiems neužteko balsų priimti DK pataisą, kuria siekta įteisinti „kitokias, negu nustato šis kodeksas, darbo santykius reglamentuojančias normas“.

„Konservatoriai sumanė paprastuoju būdu išspręsti pasieniečių ir kitų pareigūnų bei darbuotojų darbo atlygio problemas. Pasienio užkardose ir sieną neteisėtai kirtusių užsieniečių apgyvendinimo vietose dirbantys pareigūnai skundžiasi, kad jiems neatlyginama už išdirbtus viršvalandžius, darbo sąlygos ir terminai – neaiškūs. Ką gi pasiūlė konservatoriai? Ogi netaikyti šiam darbui DK reikalavimų!“ – aiškina Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Sysas.

Konservatorių sumanymu, DK normos būtų netaikomos ne tik pareigūnų, bet ir visų darbuotojų, atliekančių „būtinas užduotis“, darbui.

„Bet mes žiūrime paprasčiau: už darbą turi būti atlyginama. Pasinaudodami sudėtinga situacija, konservatoriai nori įteisinti „liberalius“ darbo santykius pasienio tarnyboje, savivaldoje ir kitur. Jeigu nebus taikomas DK, kaip bus apskaičiuojamas ir mokamas atlyginimas už darbą ekstremalios situacijos sąlygomis? Jeigu tik vadų ir viršininkų nuožiūra, tai niekas viršvalandžių neskaičiuos. Panašu, kad to ir siekiama“, – įspėja A. Sysas.

„Ar norima įteisinti priverčiamąjį darbą? Ar taip didinamas pareigūnų trūkumą išgyvenančios pasienio tarnybos patrauklumas?“ – ironiškai klausė socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Už pataisą balsavus tik 59 Seimo nariams (konservatoriams ir liberalams), sprendimas nepriimtas pritrūkus balsų.

„Grėsmingas precedentas. Neabejoju, kad jie bandys dar kartą. Darbo kodeksą būtina apginti. Negalime leisti valdžiai žmonių socialinių teisių sąskaita spręsti Vyriausybės bėdų“, – įsitikinęs A. Sysas.

LR Seimo kanceliarijos nuotrauka

Susiję straipsniai

Close