Gintautas Paluckas. 5 klausimai, kurie padės atpažinti imitatorių

Gintautas Paluckas. 5 klausimai, kurie padės atpažinti imitatorių

Kiekvienas dėl savų priežasčių skaičiuojame valandas iki savivaldybių tarybų rinkimų sekmadienį, kovo 3. Dieną. Kai kas nerimauja dėl savo perspektyvų, kai kam tiesiog atsibodo agitacinės reklamos pašto dėžutėse. O iš tikrųjų tai rinksimės žmones, kurie rūpinsis mūsų miestų kasdienybe, ieškos būdų, kaip padėti susitvarkyti mūsų buitį – arčiau kūno jau nebūna.

Rinksimės žmones, kurie rūpinsis mūsų miestų kasdienybe.

Remontuosime gatves, o gal pastatysim naują muziejų? Daugiau prekybos centrų ar daugiau parkų? Mikrorajonų kiemus tvarkome ar kiekvienas tvarkosi asmeniškai? Prisiminkite kliuvinį savo kasdienybėje – apie tai ir bus miesto savivalda.

Daug sprendimų, daug pažadų, daug triukšmo. Žemiau esantys penki klausimai padės įžiūrėti per šitą miglą ir suprasti esmę. Klausimai tiesmuki:

Kas yra galutinis naudos gavėjas?

Tų, kurie siūlo infrastruktūros plėtrą, naujas statybas ir kitokias pergales, paklauskite: kokia siūlomo pokyčio vertė bendruomenei? Tų, kurie siūlo mažinti savivaldą ir viešas paslaugas, paklauskite: ar vėlesnė privatizacija yra tai, kas naudingiausia miesto gyventojams?

Ką tai keičia ilguoju periodu?

Pigių vienkartinių sprendimų sąskaitos ilgalaikiu periodu susikaupia.

Jeigu kosmetinis tų pačių gatvių tų pačių duobių remontas kartojasi vėl ir vėl, matyt, reikia kito sprendimo. Nuo gatvių iki mokyklų – pigių vienkartinių sprendimų sąskaitos ilgalaikiu periodu susikaupia, liekame su išlaidomis ir be pagerėjimo.

Kaip nuo to geriau mano vaikams?

Aplinkui pilna blogų urbanizacijos pavydžių: tuo momentu toleruotini sprendimai jau po kelių metų tapo akivaizdžiomis problemomis. Nepaverskime abejingumo bauda ateičiai.

Ar sprendžiama problema, ar taisomas padarinys?

Kada siūloma darbuotis su padariniais, žinokite, kad neišsprendus problemos padarinių bus visada. Jeigu norite kokybinių pasikeitimų, venkite imitatorių.

Ar gerėja mano buitis?

Sveikata, švietimas, transportas, kultūra – tiek ir daugiau mes norime gauti iš miesto, kurį tausojame ir išlaikome, kurį pasirinkome savo namais. Mes į miestus tam ir keliamės, kad savivaldybės struktūros palengvintų mūsų kasdienybę.

Patikrinkite taip kandidatus ir pamatysite, kas yra kas. Nesistebėkite, jeigu po lozungais apie teisingumą slėpsis nesąžiningi, o kai kada ir neteisėti interesai. Jau verčiau tai sužinoti iki atiduodant balsą jiems!

Susiję straipsniai

Close