Socialdemokratės iniciatyva - diskusija Seime, kaip kiekvienas žmogus gali prisidėti prie vaikų ateities

Socialdemokratės iniciatyva – diskusija Seime, kaip kiekvienas žmogus gali prisidėti prie vaikų ateities

Socialdemokratė Dovilė Šakalienė Seime inicijavo diskusiją „Psichosocialinių ir akademinių kompetencijų sąsajos“, taip pat Seimo III rūmų parodų galerijoje atidaryta Simonos Damulienės projekto „Noriu augti laimingas“ pamokų ciklo fotoparoda.

Renginiuose pristatyta iniciatyva„Noriu augti laimingas“, kurioje akcentuojama, kad kiekvienas vaikas yra svarbus, o jų ateities gerovė nemaža dalimi priklauso nuo gaunamo švietimo kokybės. Kviečiama diskutuoti apie kiekvieno žmogaus galimybę prisidėti prie vaikų ugdymo kokybės gerinimo bei moksleivių emocinės savijautos įtaką savivertei, savirealizacijos galimybėms ir mokymosi rezultatams.

„Per ketverius projekto metus Jonavos mokyklų klasėse lankėsi, pamokas moksleiviams vedė ir savo patirtimi dalijosi daug žmonių, tikinčių, kad geriausia investicija – vaikų ateitis. Ir ne tik į savo vaikų! Biatlonininkas Tomas Kaukėnas, dizainerė Julija Janus, policininkas Dalius Mackela, Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas, žurnalistas Aurimas Perednis, aktoriai Edita Užaitė ir Eimutis Kvosčiauskas bei daugelis kitų savanorių prisidėjo ir augino mūsų visų vaikus – mūsų Lietuvą“, – sako projekto „Noriu augti laimingas“ kūrėja, trijų vaikų mama S. Damulienė.

„Noriu augti laimingas“ pamokose lankėsi ir diskusiją Seime iniciavusi Seimo narė Dovilė Šakalienė. „Atviras, nuoširdus bendravimas, pasidalijimas patirtimi, milijonas klausimų liudija, kaip svarbu mūsų vaikams turėti galimybę pamatyti ir išgirsti kuo įvairesnių patirčių. Simonos pamokos – tarsi į pasaulį atverti langai, leidžiantys vaikams geriau įsivaizduoti, kaip jie nori kurti savo gyvenimą ir tuo pačiu labiau pasitikėti savimi, priimti ir vertinti kitą žmogų bei save. Manau, kad šis projektas atskleidžia, kaip svarbu nesusikoncentruoti vien į akademines kompetencijas, kaip svarbu padėti vaikui atrasti savo kelią į laimingą, kūrybingą, įdomų gyvenimą“, – mintimis dalijasi parlamentarė D. Šakalienė.

Pasak Seimo narės, Covid-19 pandemijos kontekste svarbu prisiminti, kad vaikams nėra lengviau nei suaugusiems - kaip tik reikia daugiau dėmesio, veiklų padrąsinimų. O šiemetiniams dvyliktokams bus dar sunkiau nei šįmet baigusiems, nes jie turės dvejus sudėtingus pandeminius metus.

Projekto akimirkas fiksavo fotografai Alina ir Saulius Grimalauskai. Po diskusijos pristatyta jų darbų paroda, kurioje pažymėta autorių matymo trajektorija keliaujant reportažui reikiamo vaizdo link, perteikiant emocijas ir detales. „Mums visos pamokų akimirkos buvo vienodai svarbios – ar tai ypatingų svečių nuoširdūs pasakojimai, ar besijuokiančių, susimąsčiusių vaikų veidai“, – pabrėžia A. Grimalauskienė.

 

Susiję straipsniai

Close