Socialdemokratai turi siūlymą dėl LRT: tyrimus turi atlikti ne politikai, o Valstybės kontrolė

Socialdemokratai turi siūlymą dėl LRT: tyrimus turi atlikti ne politikai, o Valstybės kontrolė

Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narės Rasa Budbergytė ir Dovilė Šakalienė Seime užregistravo siūlymą Valstybės kontrolei atlikti nacionalinio transliuotojo valstybinį auditą.

Šis pasiūlymas pateiktas įvertinus būtinybę apsaugoti Lietuvos radiją ir televiziją (LRT) nuo galimo politikų kišimosi, bet kartu pripažįstant visuomenės teisę kontroliuoti valstybės biudžeto lėšų panaudojimą.

„Mūsų siūlymas gimė dėl kai kurių politikų noro inicijuoti laikinąją komisiją, turinčią atlikti audito funkciją. Tai nėra nei efektyvu, nei racionalu. Todėl mes registravome Seime nutarimo projektą, kad šias funkcijas atliktų tas, kam priklauso – Valstybės kontrolė. Be to, būtina įvertinti, ar nacionaliniam transliuotojui yra nustatytas pakankamas ir išsamus teisinis reguliavimas, kuris užtikrintų ne tik LRT nepriklausomumą, bet ir skaidrumą,“ – sako socialdemokratė R. Budbergytė.

Mūsų siūlymas gimė dėl kai kurių politikų noro inicijuoti laikinąją komisiją, turinčią atlikti audito funkciją. Tai nėra nei efektyvu, nei racionalu. Todėl mes registravome Seime nutarimo projektą, kad šias funkcijas atliktų tas, kam priklauso – Valstybės kontrolė

Rasa Budbergytė

Užregistruotu nutarimo projektu siūloma Valstybės kontrolei nustatyti, ar nacionalinis transliuotojas turi tinkamą vidaus kontrolės sistemą, ar LRT yra atliekamas išorės auditas, ar pakankamas nacionalinio transliuotojo teisinis reguliavimas. Išvadas siūloma pateikti iki 2018 m. rugpjūčio 1 d., o iki 2018 m. kovo 1 d. informuoti Seimą, kaip bus apsispręsta dėl valstybinio audito atlikimo.

„Taip, mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomo nacionalinio transliuotojo veikla ir finansai turi būti atsakingai ir kompetentingai tikrinami, tačiau tai turi daryti tam skirtos institucijos, nes ne Seimo darbas yra auditavimas – nepainiokime parlamentinės kontrolės su buhalteriniu darbu, tai nei mūsų mandatas, nei mūsų kompetencija. Seimas negali ir neturi tapti politinio susidorojimo vieta ir įrankiu, mes nedalyvausime tokiuose žaidimuose. Ypatingai šiandien, Laisvės gynėjų dieną, kaip niekada turime prisiminti, ką lygiai prieš 27 metus savo kūnais gynė Lietuvos žmonės – jie gynė parlamentą kaip laisvės ir nepriklausomybės simbolį, tad mūsų atsakomybė bei pati aukščiausia pareiga yra atsakingai ginti laisvę ir demokratiją,“ – pabrėžia Seimo narė D. Šakalienė.

Socialdemokratų frakcija Seime nevienareikšmiškai vertina ir premjero Sauliaus Skvernelio pareiškimą, kad LRT turėtų tirti teisėsauga. Jeigu ministras pirmininkas mato LRT veikloje nusikaltimo požymių, tai ir viešai turėtų juos įvardinti kartu su nacionalinio transliuotojo veiklos ir finansų tyrimo nukreipimu teisėsaugai.

Susiję straipsniai

Close