Kadencija, sugulusi į knygą

Kadencija, sugulusi į knygą

Sausio 5 d. Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos skaitykloje buvo sausakimša – savo  knygą „Mano kadencija“ pristatė 2012-2016 m. kadencijos Lietuvos Respublikos Seimo narė, medikė, socialdemokratė Alma Monkauskaitė.

„Pasitikėdama savo jėgomis ir tikėdamasi visapusiškos bičiulių paramos, 2011 m. balandžio 30 d. Kelmės mažajame teatre vykusioje konferencijoje buvau patvirtinta kandidate į 2012 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus. Pati nesisiūliau, nors širdyje noras tapti Seimo nare seniai kirbėjo. Magėjo nueiti „ten“, pabūti tarp iškilių žmonių, pažinti save ir išmėginti savo galimybes“, – rašo autorė. 300 egzempliorių tiražu  leidyklos UAB Baltic Printing House išleista „Kadencija“ – atviras ir nuoširdus pasakojimas apie ketverius metus Seime, darbą apygardoje, pažintis su žmonėmis, kurie ir džiugino, ir skaudino… A. Monkauskaitė knygoje  pasakoja apie parlamentarės kasdienį darbą: įstatymų leidybą, darbą frakcijoje ir Sveikatos reikalų komitete, spaudos konferencijas, lobistinę veiklą, keliones į užsienį, valstybės vadovų vizitus į Kelmę, darbą apygardoje (susitikimus su rajono gyventojais, rajono tarybos veiklą, paramą studentams, kultūrinių renginių rėmimą, dalyvavimą bendruomenių renginiuose, 2016 m. Seimo rinkimus ir gyvenimą po jų). „Rašiau apie tai, ką išgyvenau, norėdama parodyti, kad Seimo  narys yra toks pat žmogus kaip ir kiti – mirtingas, klystantis, turintis charakterį, supratimą apie gyvenimą, požiūrį į darbą. Nesu rašytoja, bet rašiau širdimi tai, ko negalėjau neparašyti. Viliuosi, kad knygoje skaitytojas pažins mane – atvirą, teisingą, atsakingą, klystančią...“ – atvirauja autorė.

Knygos sutiktuvėse dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, administracijos direktorė Irena Sirusienė, kiti bičiuliai, Almos giminaičiai, draugai, kaimynai, buvę bendradarbiai. Meras V. Andrulis, sveikindamas Almą ir dėkodamas už knygą, pabrėžė, kad ji visą kadenciją buvo tiesi ir kukli, nežarstė nerealių pažadų, mielai padėdavo užmegzti kontaktus su ministrais ar kitais aukštais pareigūnais, siekiant spręsti rajonui aktualias problemas. Visa tai atsispindi knygoje, kurią, mero nuomone, išdrįsta parašyti toli gražu ne kiekvienas politikas.

Gausybės gėlių, šiltų apsikabinimų, jautrių prisiminimų valanda galima vadinti šį renginį. Jį profesionaliai vedė rašytoja, vietos „Bičiulio“ laikraščio redaktorė Ona Jautakė.

Emilija Kvietkuvienė

Close