Socialdemokratai nepritaria pensijų reformai: ji naudinga tik turtingiausiems

Socialdemokratai nepritaria pensijų reformai: ji naudinga tik turtingiausiems

Dėl siūlomos pensijų sistemos pertvarkos skurdas ir atskirtis Lietuvoje dar labiau didės, o reforma naudinga tik patiems turtingiausiems. Tai pabrėžiama Socialdemokratų partijos šeštadienį priimtoje rezoliucijoje.

LSDP taryba rezoliucijoje nurodo, kad siūlomai pensijų reformai nepritaria, ragina surengti plačias konsultacijas ir diskusijas, kuriose dalyvautų visos politinės partijos, profesinės sąjungos, darbdavių atstovai, nevyriausybinės organizacijos.

Rezoliucijoje pažymima, kad reforma mažina ženklesnę pensijų didinimo galimybę, nes siūloma mažinti įmokas į „Sodrą” – tai dar labiau didins skurde gyvenančių pensininkų skaičių.

„Vyriausybė šiandien atvirai apgaudinėja visuomenę ir pensininkus, teigdama, kad reforma didins dabartines pensijas ir sudarys galimybę gauti didesnes pensijas ateityje“, – sakė LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

Anot LSDP pirmininko, valdančiųjų siūloma reforma naudinga tik pensijų fondams, kurie neprisiima jokios rizikos, o bazinės pensijos mokėjimą perkėlus į biudžetą dėl tų pačių pinigų turės konkuruoti įvairios socialinės grupės – mokytojai, kultūrininkai, pensininkai.

„Joks papildomas šaltinis bazinei pensijai finansuoti nėra nenumatytas. Įsivyraus „kanibalizmo“ principas: kas garsiau save atstovės, kas garsiau rėks, tas ir gaus daugiau“, – LSDP tarybos posėdyje kalbėjo G. Paluckas.

Vilija Blinkevičiūtė, LSDP pirmininko pavaduotoja, priminė, kad į daugelį klausimų dėl pensijų reformos iki šiol nėra atsakyta.

„Ar bus užtikrintas saugus įmokų „Sodrai“ perdavimas darbuotojui, kad tai netaptų pretekstu sumažinti realų jo atlyginimą? Ar laiku ir pagrįstai siūlomos „Sodros“ lubos? Kaip privatiems fondams bus priskiriami asmenys, automatiškai įtraukti į pensijų kaupimą? Jei pasibaigus kaupimui privačiame fonde, sukauptas išmokas vis tiek mokės „Sodra“, kaip bus su sukauptų lėšų privačiame fonde paveldėjimu? Tai tik nedidelė dalis klausimų be atsakymų“, – partijos tarybos posėdyje klausė V. Blinkevičiūtė.

REZOLIUCIJA

Susiję straipsniai

Close