Socialdemokratai teigiamai vertina prezidento veto: bankai visiškai suįžūlėjo

Socialdemokratai teigiamai vertina prezidento veto: bankai visiškai suįžūlėjo

Prezidentui Gitanui Nausėdai vetavus Seimo priimtas Mokėjimų įstatymo pataisas, kuriomis finansų ir mokėjimo įstaigoms leista tvarkyti specialius asmens duomenis, socialdemokratai džiaugiasi, kad opozicijos argumentai buvo išgirsti.

„Būtina užkirsti kelią bankų ir kitų įstaigų polinkiui naudoti turimus asmens duomenis rinkodarai ir panašiems tikslams. Prezidentas pataisas grąžino Seimui pakartotinai svarstyti. Tikimės, kad konservatoriai pasielgs išmintingai ir gins žmonių privatumą nuo pelno siekiančių subjektų interesų“, – sako Seimo narys socialdemokratas Gintautas Paluckas.

Anot socialdemokratų, finansų įstaigos ir bankai galės iš esmės neterminuotą laiką saugoti įvairią informaciją apie savo klientus.

„Bankai apie savo klientus žino labai daug. Aš niekaip nesuprantu, kodėl bankams leidžiama lįsti į žmogaus miegamąjį ir kitur, aiškintis, ką jis ten daro ir su kuo. Arba kodėl jiems leidžiama aiškintis ir rinkti informaciją apie asmens politines pažiūras? Gal net atsisakys teikti paslaugas, jeigu aš kairysis? Iš principo siūlomomis pataisomis neregėtai išplečiamos bankų teisės rinkti, kaupti ir saugoti informaciją neaiškiems tikslams. Tuo tarpu klientui numatomos tik labai ribotos ir sunkiai įgyvendinamos galimybės reikalauti nekaupti bei ištrinti tokią informaciją“, – įspėja parlamentaras.

Už pataisas balsavo 75 Seimo nariai, prieš buvo 10, o 33 susilaikė.

Primename, jog Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo įstatymo pataisas, kuriomis bankai ir kredito įstaigos galėtų tvarkyti jautrius klientų duomenis. Šalies vadovo vertinimu, Mokėjimų įstatymu suteikiami neproporcingai dideli įgaliojimai tvarkyti asmens duomenis.

„Negalime priimti Mokėjimų įstatymo su tokiais plačiais, beprecedenčiais duomenų tvarkymo įgaliojimais. Esminė žmogaus teisė į duomenų apsaugą turi būti užtikrinta“, – teigė G. Nausėda.

Susiję straipsniai

Close