J. Sabatauskas: ministrė mokės kompensacijas nukentėjusiems nuo jos veiksmų?

J. Sabatauskas: ministrė mokės kompensacijas nukentėjusiems nuo jos veiksmų?

Socialdemokratai įspėja, kad teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos teikiama bausmių vykdymo sistemos reforma ir naujausi ministrės sprendimai tik blogina nuteistųjų laikymo sąlygas, nors deklaruojami priešingi tikslai.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Julius Sabatauskas pažymi, kad ministrės sumanyta reforma neturi analogų pasaulyje: „Kalbėdama apie milijonines kompensacijas netinkamomis sąlygomis laikomiems nuteistiesiems, ministrė ir pati, atrodo, numato savo veiksmų padarinius. Jos siūloma reforma pribloškė komiteto narius. Teisingumo ministrė sugalvojo analogų pasaulyje neturinčią bausmių vykdymo sistemos struktūrą. Kalėjimai – be vadovų! Ar galime sau leisti tokį eksperimentą valstybėje, ypač tokioje jautrioje ir apleistoje srityje? Neatsakinga lygiuotis į tokias valstybes, kurių kalėjimų struktūros – senos ir patikimos, o patirtis šioje srityje – nepalyginama", – sako J. Sabatauskas.

Ministrė E. Dobrovolska neseniai pateikė skaičius: 2018–2020 metais priteista net 1,513 mln. eurų žalos 1994 asmenims dėl netinkamų bausmės atlikimo sąlygų.

Tačiau naujausi teisingumo ministrės sprendimai ir siūlymai, J. Sabatausko vertinimu, neturi nieko bendro su sąlygų gerinimu nuteistiesiems.

„Kybartų pataisos namai buvo atiduoti Valstybės sienos apsaugos tarnybai, kad apgyvendintų neteisėtai sieną kirtusius užsieniečius. Iš vienos skaudžios problemos – migrantų apgyvendinimo – padarytos dvi: 800 migrantų sukišami į ankštus kalėjimo pastatus, o 300 Kybartuose kalėjusių nuteistųjų sugrūdami į kitas įkalinimo įstaigas, kuriose sąlygos jiems bus dar blogesnės.

Buvusi Vyriausybė pasidėjo pliusiuką dėl neva puikaus darbo – Lukiškių uždarymo. Bet niekas nekalba apie naujų įkalinimo įstaigų statymą – užkimšti senas paprasčiau", – piktinasi parlamentaras.

J. Sabatauskas įspėja, kad valstybei gali tekti sumokėti dar daugiau kompensacijų . „Jas mokame ir mokėsime visi – kitų paslaugų sąskaita: už sumokėtus mokesčius negausime mūsų lūkesčius atitinkančių gydymo, vaikų ugdymo ir kitų paslaugų."

Parlamentaras siūlys svarstyti dviviečių kamerų kalėjimo modelį. „Kad ne po 20 asmenų gyventų vienoje patalpoje, o būtų dvivietės kameros. Taip būtų pagerintos kalinių gyvenimo sąlygos ir neliktų prielaidų vadinamajai subkultūrai tarpti", – siūlo socialdemokratų frakcijos Seime narys J. Sabatauskas.

Susiję straipsniai

Close