Socialdemokratai – rinkimų nugalėtojai: 17 merų, istorinė pergalė Vilniaus rajone, rekordinis mandatų skaičius

Socialdemokratai – rinkimų nugalėtojai: 17 merų, istorinė pergalė Vilniaus rajone, rekordinis mandatų skaičius

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, apibendrindama savivaldos rinkimų rezultatus, sako, kad LSDP pagrįstai galima laikyti rinkimų nugalėtoja, turinčia didžiulį žmonių pasitikėjimą visoje Lietuvoje.

Pasak V. Blinkevičiūtės, pirmame ir antrame ture išrinktų LSDP merų skaičius (17), gauti tarybos narių mandatai visose 60 savivaldybių (358+17 merų mandatų, taigi 375) liudija, kad socialdemokratų politika atliepia Lietuvos gyventojų lūkesčius.

„Rezultatai aiškiai rodo, kad LSDP turi daugelio Lietuvos žmonių pasitikėjimą. Šis nuopelnas – kasdienio merų, tarybos narių, Seimo frakcijos, visų partijos narių – darbo rezultatas. Suprantame žmonių problemas ir jas sprendžiame, neskirstėm ir neskirstysim žmonių, kur jie begyventų“, - pirmadienį naujienų agentūros ELTA spaudos konferencijoje kalbėjo LSDP lyderė.

V. Blinkevičiūtė pažymėjo, kad iš 17-kos LSDP išrinktų merų 6 yra išrinkti pirmą kartą.

Kalbėdama apie apie Robert Duchnevič pergalę Vilniaus rajono mero rinkimuose, LSDP pirmininkė pabrėžė, kad šis laimėjimas ne tik istorinis.

„Tai, ką padarė Robert – didžiulis pasiekimas. Taip, tenka didžiulė atsakomybė, nes gautas didžiulis pasitikėjimas.  Tai nepaprastai įpareigoja. Bet neabejoju, kad Robert gebės visus sutelkti bendram darbui dėl visų Vilniaus rajono žmonių gyvenimo kokybės gerinimo“, - sakė V. Blinkevičiūtė.

R. Duchnevič, vertindamas netolimos ateities planus ir galimas koalicijas, sakė sieksiąs visų į tarybą patekusių politinių jėgų sutarimo.

„Labai esu dėkingas visiems žmonėms, rinkėjams nepaisant to, ar balsą atidavė už mane, ar už oponentą, aš tikrai sakau, kad būsiu tas žmogus, kuris bus atviras visiems“, - kalbėjo R. Duchnevičius.

„Visada akcentavau, kad kadangi visos partijos Vilniaus rajone atstovauja bent skirtingus elektoratus, jos turi vienytis, dirbti dėl žmonių gerovės, tai bandysiu būti jungiamąja grandimi, kuri galės tai daryti“, - vertino jis.

Anot LSDP pirmininkės pavaduotojo, rinkimų štabo vadovo Mindaugo Sinkevičiaus, socialdemokratai rinkimuose, palyginus su kitomis politinėmis jėgomis, pasirodė geriausiai, nors dalis oponentų ir bando menkinti LSDP pasiekimus.

„Ir Vilniaus miesto rinkimai nebe tokie įdomūs, palyginus su tuo, kas įvyko Vilniaus rajone. Rinkimų kova baigėsi ir dabar žmonės laukia ne tolesnių kovų, rietenų ar pjautynių, o rezultatų. Visoje Lietuvoje“, - sakė M. Sinkevičius.

Susiję straipsniai

Close