Pieno krizės ignoravimas, konfliktas su ūkininkais būtų lemtinga klaida, įspėja socialdemokratai [Spaudos konferencija]

Pieno krizės ignoravimas, konfliktas su ūkininkais būtų lemtinga klaida, įspėja socialdemokratai [Spaudos konferencija]

Tęsiantis Vyriausybės konfliktui su ūkininkais dėl situacijos pieno sektoriuje, Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija antradienį kviečia į spaudos konferenciją, kurioje apžvelgs savo rekomenduojamas priemones padėčiai gelbėti.

„Vyriausybės ir asmeniškai Ingridos Šimonytės požiūris į pieno krizę niekuo labai nesiskiria nuo jos požiūrio į visas kitas opiausias ūkio problemas – esą krizę lėmė natūralios išorinės priežastys, valdžia čia niekuo dėta ir nieko negali padaryti, rinka pati susireguliuos. Mums toks požiūris visiškai nepriimtinas“, – pažymi Seimo narys socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas.

Smulkiesiems ir vidutiniams ūkininkams siunčiant SOS signalus dėl smarkiai kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų, socialdemokratai ragina nedelsiant įgyvendinti skubių priemonių kompleksą.

Pasak Seimo Kaimo reikalų komiteto vicepirmininko Vidmanto Kanopos, pirminės produkcijos (pieno) gamintojai tapo situacijos įkaitais.

„Daugelį pieno ūkių atsidūrė prie bankroto ribos. Energijos kainos išaugo dvigubai, trąšų kaina – šešiagubai, elektros energijos ir kitų sąnaudų kainos kelia siaubą. Siekiant išvengti sukrėtimų – ne tik pieno rinkoje – būtina nedelsiant veikti. Savo šalies pieno ūkius privalome remti, kad išlaikytume darbo vietas, kaimo vietovių gyvybingumą ir apsirūpintume maistu, gaminamu mūsų ūkininkų. Vyriausybės užsidarymas savo bokštuose kelia nerimą“, – įspėja V. Kanopa.

„Pieno įstatymo projektas buvo nukištas į stalčių, nors jo kūrimo procese dalyvavo pieno gamintojai, perdirbėjai ir prekybininkai. Buvo priartėta prie kompromiso, kuris galėjo išspręsti didelę dalį problemų. Ūkininkams, mažiesiems ūkiams būtina veiksminga parama, kad jie išgyventų ir tęstų veiklą“, – sako LSDP Žemės ūkio komiteto pirmininkas Mindaugas Maciulevičius.

KAS: Spaudos konferencija „Pieno krizė: ko laukia Vyriausybė?“ Dalyvauja: Seimo nariai socialdemokratai Vidmantas Kanopa, Kęstutis Vilkauskas, LSDP Žemės ūkio komiteto pirmininkas Mindaugas Maciulevičius, ūkininkų atstovai.

KUR: Seimo Spaudos konferencijų salė, II r. 2 a.

KADA: 2023-03-21, antradienį, 9:00

Transliacija

Close