E. Sabutis: Seimas pritaria pozicijai, kad želdynų ir želdinių apsauga taptų ne savarankiškoji, o valstybės deleguota savivaldos funkcija

E. Sabutis: Seimas pritaria pozicijai, kad želdynų ir želdinių apsauga taptų ne savarankiškoji, o valstybės deleguota savivaldos funkcija

Seimas po pateikimo pritarė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario Eugenijaus Sabučio pristatytoms Vietos savivaldos įstatymo pataisoms, kuriomis nustatoma, kad savivaldybių teritorijoje esančių želdynų ir želdinių apsauga taptų ne savarankiškoji, o valstybės deleguota savivaldos funkcija. Po pritarimo pataisų projektas bus svarstomas Seimo komitetuose.

  1. Sabučio teigimu, šiais metais įsigaliosiantis visiškai naujos redakcijos Želdynų įstatymas užkraus finansinę naštą savivaldybėms, užtikrinant jų teritorijoje esančių želdynų ir želdinių priežiūrą, tvarkymą ir inventorizavimą.

„Nenumačius tinkamą valstybės biudžeto lėšų poreikį, jau šiais metais savivaldybės nebus pajėgios įgyvendinti naujų reikalavimų. Džiaugiuosi, kad Seimo nariai, šiandien palaikydami pataisas, pritarė nuostatai, kad Vyriausybė privalo prisidėti prie želdynų ir želdinių tvarkymo.  Savivaldybės negali būti paliktos vienos. Šis projektas leistų savivaldai tikėtis tinkamo finansavimo naujų prievolių užtikrinimui“, – sako socialdemokratas.

Seimo narys ypač atkreipia dėmesį į Želdynų įstatyme atsiradusią naują nuostatą, reikalaujančią, kad savivaldybės turi užtikrinti gerą želdinių būklę ne tik valstybinėje žemėje, bet ir privačių sklypų savininkų teritorijose. Šis reikalavimas, jo teigimu, praktikoje bus neįgyvendinamas dėl didelio želdinių kiekio ir per mažo savivaldybių darbuotojų skaičiaus.

„Be to, iš privačių sklypų savininkų turėtų būti gautas sutikimas dėl savivaldybės atstovo patekimo į privačią teritoriją. Jeigu toks sutikimas nebūtų gautas, natūraliai kyla klausimas, kas tada? Aplinkos ministerija kalba apie dronus, bet papildomų pinigų tam nenori skirti. Šis įstatymo projektas ir išspręstų tokias problemas. Vyriausybė privalėtų skirti reikiamas lėšas tiems patiems dronams įsigyti“, – pabrėžia E. Sabutis.

Pasak Seimo nario, reikėtų prisiminti ir tai, kad privatūs sklypai užima didžiulį ne miestų savivaldybių teritorijų plotą – tai ne tik miestų ir kaimų teritorijose, pakelėse, namų valdose augantys medžiai, bet ir žemės ūkio paskirties žemėje užaugę plotai.

Parlamentaro E. Sabučio įregistruotas įstatymo projektas numato, kad savivaldybės teritorijoje esančių želdynų, želdinių apsauga, tvarkymas ir kūrimas, inventorizacijos, apskaitos ir matavimai taptų viena iš savivaldos funkcijų, deleguotų valstybės. Toks pakeitimas leistų numatyti Vyriausybės prievolę valstybės biudžete kasmet numatyti papildomus finansus savivaldai.

Susiję straipsniai

Close