Socialdemokratai kreipėsi į Vengrijos valdžią: atsikvošėkite, Putinui negali būti jokių nuolaidų

Socialdemokratai kreipėsi į Vengrijos valdžią: atsikvošėkite, Putinui negali būti jokių nuolaidų

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) kreipėsi į Vengrijos Vyriausybę ragindama nedelsiant pakeisti savo poziciją ir leisti tranzitu per jos teritoriją Vakarų valstybėms gabenti ginkluotę Ukrainai.

Prie tokio raginimo LSDP kviečia jungtis ir kitas politines partijas, Europos Sąjungos (ES) šalių Vyriausybes.

Kreipimąsi pasirašė LSDP pirmininkė, EP narė Vilija Blinkevičiūtė, buvęs užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, buvęs ambasadorius Ukrainoje Vytautas Plečkaitis, taip pat ambasadorius, Nepriklausomybės akto signataras Justas Vincas Paleckis.

Socialdemokratų lyderė V. Blinkevičiūtė teigia, kad ES karo metu turi būti kaip niekad vieninga ir ryžtinga ginant Ukrainos nepriklausomybę.

„Ant Ukrainos miestų lyja bombomis. Ukrainiečiai didvyriškai kovoja ir žūsta ne tik už savo tėvynę, bet ir už mus visus. Tuo metu Vengrijos valdžios sprendimas neleisti per jos teritoriją gabenti ginklų Ukrainai sėja abejones dėl ES solidarumo. Karo metu nė viena ES šalis negali likti nuošalyje, tad Vengrijos valdžią raginame kuo greičiau pakeisti savo poziciją“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Tuo tarpu A. Valionis pabrėžia, kad politinės pagalbos tekimas ir visų Ukrainai padedančių kovoti priemonių patelkimas leis „gal jau netolimoje ateityje pasodinti agresorių ant Hagos teismo kaltinamųjų suolo“.

„Vladimiras Putinas pradėjo karą ne tik prieš Ukrainą. Jis pradėjo karą prieš Europos bei viso demokratinio pasaulio laisvę. Vakarai susivienijo prieš agresorių ir pasaulio akyse Rusija tapo atstumtąja. Tad Vengrija, neleidžianti per jos teritoriją gabenti ginkluotės, turėtų kuo greičiau atsikvošėti: negalima atsisakyti Europos demokratinių vertybių dėl pigesnių dujų“, – komentuoja A. Valionis.

Primename, kad Vengrija, turinti 133 km. sieną su Ukraina, neleidžia per savo teritoriją gabenti ginklų. Apie tokį Vyriausybės sprendimą pirmadienį pranešė Vengrijos užsienio reikalų ministras.

Visas kreipimosi tekstas:

Rusija, vasario 24 dieną įsiveržusi į Ukrainą, pradėjo karą ne tik prieš ją. Rusija kartu pradėjo karą prieš taiką ir demokratiją visame pasaulyje. Siekdama imperinių tikslų, Rusija pavojingai ardo Europos saugumo architektūrą.

Siaubingi įvykiai Ukrainoje sukrėtė visą pasaulį. Ukraina patiria nepateisinamą Rusijos ginkluotojų pajėgų puolimą, kurio metu naikinami gyventojų namai, mokyklos, vaikų darželiai, ligoninės. Dėl vykstančio karo žūsta taikūs gyventojai ir vaikai, didelė dalis jų, saugodami savo gyvybes, yra priversti palikti savo namus. Tai yra didžiulio masto humanitarinė katastrofa, kokios Europa nematė nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos.

Atakuodamas Ukrainą, Putinas siekia ją išbraukti iš pasaulio žemėlapio kaip nepriklausomą valstybę. Šiandieniniame pasaulyje yra nepriimtina jėgos ir smurto kalba, todėl tokie Kremliaus veiksmai neturi likti be atsako. Rusijos agresiją pasmerkė tarptautinė bendruomenė, ragindama nutraukti puolimą ir imdamasi ryžtingų žingsnių, kad sustabdytų karinę invaziją į suverenios valstybės teritoriją.  

Lietuvos socialdemokratų partija laikosi nuomonės, kad Kremliaus agresijai nuolaidų negali būti ir nei viena valstybė negali likti nuošalyje.

Todėl Vengrijos Vyriausybės sprendimas neleisti tranzitu Vakarų valstybėms gabenti ginkluotę Ukrainai – sunkiai suvokiamas. Ir sėja abejones Europos Sąjungos (ES) narių solidarumu.

Socialdemokratai kviečia Vengrijos Vyriausybę nedelsiant pakeisti savo poziciją. Prie tokio raginimo kviečia jungtis ir kitas ES šalių narių politines partijas ir Vyriausybes.

Susiję straipsniai

Close