Socialdemokratai įvertins Nacionalinį susitarimą dėl švietimo

Socialdemokratai įvertins Nacionalinį susitarimą dėl švietimo

Opozicinė Socialdemokratų partija penktadienį rengia spaudos konferenciją, kurioje įvertins ruošiamą Nacionalinį partijų susitarimą dėl švietimo.

Spaudos konferencijoje dalyvaus Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narė prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, Akmenės rajono vicemeras Tomas Martinaitis.

Spaudos konferenciją organizuojančios V. Targamadzės teigimu, švietimo politika yra vienas esminių gerovės valstybės elementų, tad Nacionalinio susitarimo dėl švietimo idėja yra sveikintina.

Kita vertus, pasak jos, visoms parlamentinėms partijoms būtina susitarti dėl konkrečių tikslų ir jų pasiekimo, antraip susitarimas bus netvarus.

„Ruošiamame susitarime yra gan daug prasmingų ir reikalingų punktų, tačiau lig šiol yra daug neatsakytų klausimų ir nekonkretumo. Pavyzdžiui, dėl įtraukiojo ugdymo, socialinės atskirties mažinimo ir lygių galimybių švietime, privačių ir valstybinių mokyklų santykio, nevalstybinių mokyklų statuso ir panašiai", – sako V. Targamadzė.

Seimo narės požiūriu, peržiūrėtini ir sėkmės rodikliai, jų dermė su kitais nacionaliniais ir tarptautiniais dokumentais.

„Labai norėtųsi, kad šis Susitarimas būtų iš tiesų brėžiantis kokybės gerinimo švietime perspektyvą ir keistų požiūrį į švietimą kaip į investiciją, o ne išlaidas", – pabrėžia V. Targamadzė.

Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė pastebi, kad Lietuva švietimui skiria vis dar mažiau lėšų nei Europos Sąjungos vidurkis, o pagal švietimui skiriamus pinigus mūsų šalis stipriai atsilieka tiek nuo Estijos, tiek nuo Latvijos.

„Švietimo politikoje būtinas esminis proveržis, tuo metu Nacionaliniame susitarime dėl švietimo vis dar yra tobulintinų vietų: lygių galimybių, socialinės atskirties mažinimo, lygiateisiškumo ir kitais požiūriais.

Kokybiškas valstybinis darželis ar mokykla turi būti vienodai prieinami visiems Lietuvoje gyvenantiems vaikams, nepriklausomai nei nuo gyvenamosios vietos, nei nuo tėvų pajamų. Lietuvoje toli gražu dar taip nėra", – teigia V. Blinkevičiūtė.

Tuo metu Akmenės vicemeras Tomas Martinaitis akcentuoja praktines problemas švietime: mokytojų, švietimo pagalbos specialistų trūkumą, „Tūkstantmečio mokyklų" programos aiškumą, švietimo tinklo pertvarkos ir regioninės politikos sąsajas ir kitas.

KUR: Seimo Spaudos konferencijų salė, II r. 2 a.

KADA: liepos 9 d. (penktadienį), 9:30 val.

Spaudos konferencija bus transliuojama ir LR Seimo „Youtube" paskyroje

Susiję straipsniai

Close