Seimo valdantieji stojo į „antivakserių" pusę – nesiryžo svarstyti privalomo skiepijimo

Seimo valdantieji stojo į „antivakserių“ pusę – nesiryžo svarstyti privalomo skiepijimo

Seime valdančiųjų balsais buvo atmestas nutarimas į sesijos darbų programą įtraukti socialdemokratų frakcijos pasiūlymą numatantį privalomą vaikų skiepijimą nuo tymų, poliomielito ir raudonukės.

„Šiuo metu ligoninėje gydomas kūdikis - 9 mėnesių mergytė, vardu Simona. Dėl komplikacijų, kurias sukėlė tymai, ji gali netekti gero regėjimo. Mažoji Simona užsikrėtė tymais, nes dar yra per maža, kad būtų paskiepyta nuo šios ligos, nes vaikai nuo tymų skiepijami tik nuo 15 mėnesių. Iki to laiko jie yra didelėje rizikoje. Simona nebūtų susirgusi, jeigu jos aplinkoje dauguma žmonių būtų paskiepyti ir tymų infekcija nebūtų platinama", - teigė Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas J. Sabatauskas.

Socialdemokratai registravo privalomą vaikų iki 16 metų skiepijimą, kai paaiškėjo, kad tymai ėmė Lietuvoje nevaldomai plisti: Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, nuo šių metų sausio iki kovo 25-osios Lietuvoje užregistruoti 242 tymų atvejai. Šiais metais Lietuvoje penkis kartus daugiau nei pernai užsikrėtusių tymais.

„Negaliu taikstytis su melu, kuris skleidžiamas net ir čia Seimo salėje. Mes nesiūlome skiepyti vaikų prievarta. Tiesiog informacija apie skiepytus ir neskiepytus vaikus būtų teikiama Užkrečiamų ligų ir AIDS centrui, kad esant kritinei situacijai galima būtų imtis priemonių", - Seimo posėdyje sakė J. Sabatauskas.

Neigiama, mokslu nepagrįstos informacijos apie skiepus skleidimas padarė didžiulę žalą – dėl tėvų ir globėjų atsisakymo skiepyti savo vaikus daug vaikų lieka nepaskiepyta. Kasmet nepaskiepyti nuo šios ligos kasmet lieka per 5 tūkstančiai vaikų. Per pastarąjį dešimtmetį tokių neskiepytų ir neatsparių tymų virusui vaikų skaičius viršijo 50 tūkstančių.

Skiepais valdomų ligų protrūkis yra pastebimas ne tik Lietuvoje. Daugiausia susirgimų tymais registruota Ukrainoje, Kazachstane, Rumunijoje,  Prancūzijoje,  Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje. Kitose šalyse imamasi įvairių priemonių – ir privalomų skiepų, ir draudimo neskiepytiems asmenims eiti į viešas vietas. Tuo tarpu Lietuvos parlamentas nesiryžo svarstyti klausimo dėl priemonių prieš tymų plitimą.

Susiję straipsniai

Close