Konservatoriai pasipriešino tyrimui dėl A. Bilotaitės veiklos

Konservatoriai pasipriešino tyrimui dėl A. Bilotaitės veiklos

Socialdemokratui Juliui Sabatauskui pasiūlius Antikorupcijos komisijoje pradėti parlamentinį tyrimą dėl vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės vaidmens sanatorijų „Pušynas“ ir „Dainava“ atsisakymo istorijoje, šis siūlymas susidūrė su iki šiol nematytu konservatorių partijos atstovų pasipriešinimu. Konservatorių balsais Seimo Antikorupcijos komisija atsisakė pradėti tyrimą.

J. Sabatausko nuomone, konservatorių argumentai apie tai, kad neva sanatorija bus perduota Sveikatos apsaugos ministerijai nėra pagrįsti, kadangi toks istorijos, kurioje A. Bilotaitė galėjo veikti Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės naudai, posūkis gali būti nulemtas didelio visuomenės dėmesio galimiems konservatorių partijos kolegų susitarimams. Negana to, korupcijai ir jos apraiškoms visiškai nėra būtina, kad asmeninį interesą turėjęs asmuo pasiektų savo norimą tikslą. Pagal teisės aktus, pakanka bandymo daryti įtaką politikui ar šio veikimo, kai sudaromos sąlygos korupcijai yra pripažįstama kaip prekyba poveikiu.

„Nuo pat pradžių susidūriau su kolegų iš konservatorių partijos aršiu pasipriešinimu savo siūlymui – Seimo Antikorupcijos komisijai pradėti parlamentinį tyrimą dėl galimos korupcijos apraiškų priimant sprendimus dėl sanatorijų „Pušynas“ ir „Dainava“ perdavimo „Turto bankui“, taip sudarant itin palankias sąlygas ministrės Agnės Bilotaitės partietei, kuri, be kita ko, buvo kviesta ir į ministrės komandą. Konservatorių teikiami argumentai – neva žalos nebus, nes Vyriausybė keičia poziciją arba tai, kad kažkas kreipėsi į institucijas – neįtikina. Būtent tokių situacijų, kuomet yra sudaromos sąlygos korupcijai, tyrimas yra juodu ant balto surašytas Antikorupcijos įstatyme ir yra viena iš pagrindinių šios komisijos funkcijų. Todėl tokį elgesį vertinčiau kaip partietės ir valdančiosios koalicijos deleguotos ministrės bekompromisę gynybą“, - piktinasi socialdemokratas.

Šioje istorijoje daugiausia klausimų kelia sąlygos, kurios buvo galimai sudaromos tam, kad būtų prieita prie A. Bilotaitės partietei reikalingo sprendimo atsisakyti sanatorijų ir perduoti jas „Turto bankui“, taip sudarant sąlygas V. Skeberdytės artimiesiems kreiptis į teismą ir reikalauti žemės, ant kurios pastatyta sanatorija „Pušynas“. Seimo pirmininkės pavaduotojui J. Sabatauskui ypač daug klausimų kelia tai, kokiu pagrindu buvo sudaryta išvadas ir siūlymus teikusi darbo grupė, kas ir kokius asmenis delegavo į ją. Taip pat nemažiau svarbu ir atsakyti į klausimą, ar išties Sveikatos apsaugos ministerija nenorėjo perimti šių įstaigų ir ar tikrai apie visus šiuos aspektus tinkamai buvo informuota Ministrė Pirmininkė.

„Manau, kad konservatoriams, teigiantiems, kad šioje istorijoje nėra ką tirti, nereikėjo baimintis tyrimo, nes jei išties nėra ką tirti, jeigu išties viskas vyko teisėtai ir skaidriai, tai būtų buvusi puiki proga ne tik pasitikrinti savo deleguotų ministrų veiksmus, bet ir visuomenei parodyti savo deklaruojamos skaidrumo ir atsakomybės principus.  Dabar toks kolegų konservatorių elgesys atrodo tikrai ne kaip. Nieko tokio, vykdyti tyrimą, aiškintis ir informuoti visuomenę apie visos šios istorijos aplinkybes yra ir kitų būdu. Jais ir naudosimės.“, - sakė J. Sabatauskas.

Susiję straipsniai

Close