Seime – pataisos, įpareigojančios premjerą siūlyti naują ministrą per 15 dienų

Seime – pataisos, įpareigojančios premjerą siūlyti naują ministrą per 15 dienų

Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas registruoja įstatymo pataisas, kurios įpareigotų premjero pareigas einantį valstybės pareigūną laikytis atsakingo valstybės valdymo principo ir ne vėliau kaip per 15 dienų pateikti LR Prezidentui naują ministro kandidatūrą.

„Taip negali būti, kad vyriausybės vadovas sugalvotų nuspręstų, kad Vyriausybė gali dirbti tik su dalimi jos narių. Įstatymais yra nustatyta – vyriausybę sudaro ministras pirmininkas ir ministrai. Vadinasi turi būti paskirti visų ministerijų vadovai, kolegialiai formuojantys, priimantys vyriausybės sprendimus, atsakingi už savo ministerijų įtakos sritis“, - sako Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Julius Sabatauskas.

Seimo nariui nesuprantami premjero pareiškimai, kad kol kas neketina iš viso skirti aplinkos ministro. Juo labiau, kad ir ministro skyrimas nėra vienasmenis Premjero sprendimas. Ministrų kandidatūras, jų reputaciją ir kompetencijas vertina ir prezidentė prisiimdama atsakomybę už pateikiamos kandidatūros asmenį siūlomą į vienas aukščiausių šalies pareigybių - ministrus.

J. Sabatausko manymu, valstybės vadovo įrašas Facebook‘e, kad neva prezidentė skirsto žmones į „savus“ ir „ne savus“, kad ji piktybiškai atmeta jo siūlomas ministrų kandidatūras, nedaro garbės nei pačiam ministrui pirmininkui, kad Prezidento institucijos menkinimas tuo pačiu yra ir Lietuvos valstybės menkinimas.

„Aš suprantu, kad ministras pirmininkas užlipo ant savo numesto grėblio. Tai, ką jis padarė gruodžio mėnesį, pareikšdamas, jog atleidžia tris ministrus vietoj vieno. Jis, galima sakyti, improvizavo, džiazavo tam būdamas visiškai nepasiruošęs. Tai yra jo pareiga - surasti tinkamą kandidatūrą, kuri tiktų eiti tas ministro pareigas, o galutinį sprendimą priima Respublikos Prezidentas“, - spaudos konferencijos metu kalbėjo Seimo narys.

„Stebina ir Sauliaus Skvernelio vieši prisipažinimai apie nerimtus pakišimus, kai jau anksčiau jis teikė prezidentei ministrų kandidatūras, pavyzdžiui advokato Giedriaus Danėliaus – į teisingumo ministrus, žinodamas, kad prezidentė neskirs jo ministru. Susidaro įspūdis, kad premjero postą S. Skvernelis išnaudoja ne tik rinkimų kampanijai pats kandidatuodamas į prezidentus, bet tiesiog ir savo asmeninėms ambicijoms ir užgaidoms tenkinti“, - sako J. Sabatauskas.

Susiję straipsniai

Close