Nelaimė Alytuje atskleidė valdančiųjų negebėjimą tvarkytis

Nelaimė Alytuje atskleidė valdančiųjų negebėjimą tvarkytis

Seimo socialdemokratų partijos frakcija susitikusi su aplinkos ir sveikatos apsaugos ministrais suprato, kad ir politikams, ir gyventojams sudėtinga tikėtis gauti informaciją apie Alytaus gaisro pasekmes žmonių sveikatai ir aplinkai.

„Girdime skirtingas informacija iš ministrų ir iš Alytaus valdžios, o Alytaus miesto ir rajono žmonės nežino, kiek realiai užteršta jų aplinka, koks teršalų poveikis jų sveikatai ir kokiomis priemonėmis bus saugoma tiek aplinka, tiek gyventojų sveikata. Matant tokią padėtį galima ir toliau cituoti klasikus, kad „skęstančiųjų gelbėjimas, pačių skęstančiųjų reikalas“, - ministrams sakė opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

Ministrai kaltino iš kelių šaltinių vykstančią komunikaciją, kad ji klaidina ir gąsdina žmones. Sveikatos ministras sakė, kad jis neturėtų žmonėms aiškinti, ką žmonėms daryti su kiekviena karve ir jos pienu.

„Dėl žmonių sveikatos - tai yra ministerijos prievolė komunikuoti ir paaiškinti apie kiekvieną karvę – koks pienas gali būti užterštas, kaip žmonėms saugotis, koks yra apsinuodijimas dioksinu, ar ūmus ar lėtinis, kokie požymiai. Žmonės juk to nežino. O kur ministerijos, pavyzdžiui, kokie nors informaciniai lapeliai. Tokius reikėjo dalinti kiekvienai sodybai. Ekstremalių situacijų komisija pati ne viską žino. Jeigu krizė ištiko vieną rajoną, tai nereiškia kad centrinė valdžia turi nusišalinti“, - dėl komunikacijos A. Verygai sakė Seimo narys Linas Balsys.

Socialdemokratus nustebino sveikatos apsaugos ministro paaiškinimai, kad išsamūs tyrimai užsienyje atliekami pasirinktinai tik 30-čiai gaisrą gesinusių ugniagesių. Mat, pasak ministro, nereikia tikrinti visų, kad įvertintų kokių medžiagų gavo. Biomonitoringo būdu nustatys atrinktiems, tai žinos, ko gavo ir kiti.

„Ar Alytaus rajono gyventojus esate informavę, ką jie gali auginti, ką valgyti, kas saugu jų sveikatai, kas ne?“ – klausė socialdemokratė Rasa Budbergytė.

„Tai ne Sveikatos ministerijos klausimas, čia reikia Žemės ūkio ministerijos klausti. Jeigu kas sunegaluos, tuomet gydysim“, - juokavo ministras A. Veryga.

„Nelaimė Alytuje atskleidžia šių valdančiųjų negebėjimą tvarkytis – nėra nei aiškios informacijos, nei veiksmų. Ir tai parodė pats gaisro gesinimas, dabar – bandymai tvarkytis su pasekmėmis, ir šis pokalbis, kuriame nei vienas iš ministrų nemato savo atsakomybės už žmonių sveikatą ar užterštą aplinką“, - reziumavo J. Sabatauskas.

Susiję straipsniai

Close