Linas Jonauskas. Naktinių taikiklių įteisinimas medžioklėje negali priklausyti nuo vieno asmens

Linas Jonauskas. Naktinių taikiklių įteisinimas medžioklėje negali priklausyti nuo vieno asmens

Seime įregistravau Medžioklės įstatymo pataisas, kuriomis siekiu užkirsti kelią lengvam naktinio matymo taikiklių naudojimo medžioklėje įteisinimui.

Siūlau Medžioklės įstatymo pataisomis numatyti, kad Aplinkos ministerija nėra atsakinga už draudžiamų medžioklės įrankių ir būdų tvirtinimą, o taip pat – iš Medžioklės taisyklių į Medžioklės įstatymą perkelti medžioklėje draudžiamus naudoti įrankius, priemones ir būdus, tarp kurių yra ir naktiniai taikikliai.

Kodėl to reikia?

Seime prasideda Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimo projekto svarstymai. Juo rengėjai siekia krašto gynybai įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą civilinėje apyvartoje.

Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje toks sprendimas yra logiškas, tačiau būtini saugikliai, kad šie prietaisai būtų naudojami išimtinai tik šalies teritorinei gynybai ir nebūtų sudaromos sąlygos ministro įsakymu jų įteisinti medžioklėje.

Pakeitus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą ir civilinėje apyvartoje įteisinus galimybę naudoti naktinio matymo taikiklius, gali padidėti nelegalus jų naudojimas medžioklėje, taip pat gali būti daug lengviau įteisinti taikiklių naudojimą medžioklėje – užtektų tik ministro įsakymo.

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, darydami kratas, ir dabar medžiotojų automobiliuose randa naktinio matymo taikiklius, kuriuos medžioklėje draudžiama ne tik naudoti, bet ir turėti. Seime beveik kasmet atsiranda iniciatyvos įteisinti naktinio matymo taikiklius medžioklėje. Jos nebuvo įgyvendintos tik todėl, kad Seime yra 141 narys ir įstatymo priėmimui reikalinga dauguma.

Negalima leisti, kad, pakeitus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą, naktinių taikiklių įteisinimas priklausytų tik nuo vieno asmens.

Bandymai įteisinti naktinio matymo taikiklius medžioklėje nuolat susilaukdavo didelio visuomenės, nevyriausybinių organizacijų pasipriešinimo.

Visiems bus ramiau ir aiškiau, jei, keičiant Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą, bus numatyti saugikliai, kurie užtikrins, kad tokie prietaisai, kaip naktiniai taikikliai, negalėtų lengva ranka būti leidžiami medžioklėje ir galėtų būti naudojami tik krašto gynybai.

Susiję straipsniai

Close