Socialdemokratai apie pristatytą biudžetą: I. Šimonytė ilgai kratėsi viso to, kuo dabar giriasi

Socialdemokratai apie pristatytą biudžetą: I. Šimonytė ilgai kratėsi viso to, kuo dabar giriasi

Finansų ministrei Gintarei Skaistei pristačius kitų metų valstybės biudžeto projektą Seime, socialdemokratai kritikuoja pernelyg išpūstą pagalbą privačiajam sektoriui, netaiklias lengvatas ir kompensacijas, didėjančią naštą smulkiajam verslui ir politinės valios stoką mokesčių srityje.

Socialdemokratai Seimui iš naujo siūlys taikyti lengvatą maisto produktams, o neapmokestinamąjį pajamų dydį prilyginti minimaliajai mėnesinei algai.

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas įsitikinęs, kad nebuvo išnaudotos visos galimybės didinti žmonių pajamas ir viešojo sektoriaus finansavimą.

„Daugelis tų priemonių, kuriomis dabar labai didžiuojasi vyriausybė, buvo priimtos nenoromis, esą „Lietuvai jos netinka“. Jeigu lengvatos ir kompensacijos būtų taiklesnės, galėtume kokius 200 mln., jei ne daugiau, skirti gyventojų pajamų didinimui. Pavyzdžiui, vieni verslai energijai imlūs, kiti – ne. Tą pačią kompensaciją už kilovatvalandę gaus ir labai daug vartojantys, netaupantys, ir mažai vartojantys. Tai neteisinga. O paramai naudojami skolinti pinigai“, – paaiškina G. Paluckas.

Seimo narė socialdemokratė Rasa Budbergytė finansų ministrės Seime klausė, kodėl „tie, kurie šildys savo baseinus, irgi gaus kompensaciją“, kaip ir tie, kurie nesuduria galo su galu. Socialdemokratas Algirdas Sysas teiravosi ministrės, kokias palūkanas teks susimokėti už skolintas lėšas.

Kritikuodamas lengvatas pramonininkams, socialdemokratų seniūnas G. Paluckas pažymi, kad visoje Europoje didesnės pajamos yra labiau apmokestinamos, o pas mus „stambieji mėgaujasi lengvatomis“.

Verslui skirtam pagalbos paketui vyriausybė atseikėjo 2,5 mlrd. eurų.

Socialdemokratai pasigenda adekvataus finansavimo išreklamuotoms viešojo sektoriaus reformoms.

„Vyriausybė užsimojo įgyvendinti daugybę reformų: valstybės tarnybos, sveikatos priežiūros tinklo, švietimo. Daryti reformas ir neskirti finansavimo – amoralu. Sujaukti sistemą lengviau negu užtikrinti jos sklandų veikimą. Prižadėti aukso kalnai. Aš garantuoju, kad reformoms neliks pinigų... Tai bus didžiulė apgavystė“, – įspėja G. Paluckas.

Socialdemokratai pažymi, kad švietimui ir sveikatos sektoriui numatytas finansavimo didinimas – nepakankamas, kad „pasivytų“ rekordinę infliaciją. Tiesioginėms investicijoms į infrastruktūrą, pvz., kelių tvarkymui – irgi „tik trupiniai“.

G. Paluckas atkreipia dėmesį į didėjančią naštą smulkiajam verslui. Socialdemokrato vertinimu, „situacija grėsminga“.

Komentuodamas ginčus dėl lengvatų restoranams ir kitoms viešojo maitinimo įstaigoms, G. Paluckas primena: „Mes, socialdemokratai, esame PVM lengvatos maisto produktams šalininkai“.

Susiję straipsniai

Close