G. Paluckas: konservatoriai ir valstiečiai elgiasi kaip mažvaikiai, medikų algas galima didinti jau dabar

G. Paluckas: konservatoriai ir valstiečiai elgiasi kaip mažvaikiai, medikų algas galima didinti jau dabar

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad galimybės medikams, dirbantiems ekstremalios situacijos metu, mokėti didesnes algas yra, o valdančiuosius „valstiečius“ ir opozicijoje dirbančius konservatorius ragina nustoti rietis.

„Valstiečiai ir konservatoriai tarsi mažvaikiai vieni į kitus bado pirštais. Ramūnas Karbauskis ir Gabrielius Landsbergis, panašu, niekaip negali perlipti per asmeniškumus, riejasi, o valstybės reikalai jiems antrame plane“, - teigia G. Paluckas.

Politikas pabrėžia, kad mokėti didesnius atlyginimus medikams galimybė jau dabar yra, tik ja nesinaudojama.

Kol kas matau buką nenorą susitarti, o ne realią valstybės pagalbą medikams.

„Yra kolektyvinis susitarimas su sveikatos priežiūros darbuotojais, ten sutarta, kad gali būti mokamas 15 proc. priedas už darbą ekstremaliomis sąlygomis. Kol kas matau buką nenorą susitarti, o ne realią valstybės pagalbą medikams“, - sako G. Paluckas.

LSDP pirmininkas akcentuoja, kad rengti neeilinę Seimo sesiją nėra jokios prasmės, nes lig šiol nėra bendro sutarimo dėl to, kaip sveikatos apsaugos sistemoje dirbantiems darbuotojams didinti algas.

„Kol nesusitarsime, nėra prasmės rengti posėdžius, kur, tikėtina, vėl bus sprendžiami atskirų partijų rinkimų klausimai. Mes nesiruošiame tame rinkimų šou dalyvauti, kur kai kurie politikai skelbs, kaip vieni kitais šlykštisi ir panašiai“, - vertina G. Paluckas.

Pasak LSDP lyderio, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga galėtų imti pavyzdį iš socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio.

„Nelaukdamas, kol Seimas priims reikiamas įstatymo pataisas, ministras remiasi kitomis įstatymų nuostatomis ir jau ruošiasi, kaip konkrečiai pagelbėti dirbantiesiems, susidūrusiems su sunkumais karantino metu“, - primena G. Paluckas.

Kaip skelbia žiniasklaida, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas ir Seimo opozicijos lyderis G. Landsbergis trečiadienį kreipėsi į Seimo narius, kviesdamas dar šią savaitę susirinkti į neeilinį posėdį ir kartu rasti sprendimus dėl sąžiningo kompensavimo visiems medikams, pandemijos akivaizdoje kasdien dirbantiems milžiniškos rizikos sąlygomis.

Primename, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žiniasklaidai sakė nesistebįs antradienio vakaro įvykiais Seimo posėdžių salėje, kai nepavyko parlamentarams priimti vieningo sprendimo dėl medikų atlyginimų didinimo.

Jis teigia, kad tai buvo eilinė opozicijos ataka prieš valdančiuosius. „Valstiečių“ lyderis pareiškė, kad pats su opozicijos lyderiu G. Landsbergiu nemėgins kalbėtis, kaip spręsti susidariusią problemą, nes „opozicijai tai sukeltų pasišlykštėjimą“.

Susiję straipsniai

Close