V. Blinkevičiūtė – apie prokuratūros sprendimą dėl informacijos nutekinimo: lieka daug neatsakytų klausimų

V. Blinkevičiūtė – apie prokuratūros sprendimą dėl informacijos nutekinimo: lieka daug neatsakytų klausimų

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, komentuodama prokurorų sprendimą nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl galimo informacijos nutekinimo buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui, sako, kad toks sprendimas neišsklaido abejonių dėl Seimo pirmininkės ir konservatorių vadovybės elgesio.

Pasak V. Blinkevičiūtės, prokurorai vertino teisinius atsakomybės aspektus, tačiau šalia to yra politinė atsakomybė.

„Kaip slapta informacija apie K. Bartoševičiaus atžvilgiu vykdomą tyrimą pasiekė jį patį, iki šiol lieka neaišku. Priešingai, painiavos, kai klausaisi Seimo pirmininkės ar, pavyzdžiui, konservatorių frakcijos seniūnės, tik daugiau. Sužinoti tiesos nepadėjo ir neeilinėje Seimo sesijoje pateikti paaiškinimai. Tai, kad prokurorai nusprendė nepradėti tyrimo dėl informacijos nutekinimo, dar nereiškia, jog nėra politinės atsakomybės. Juolab kai kalbame apie nusikaltimą dėl galimo vaikų prievartavimo“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Pasak LSDP lyderės, galimai nesąžiningas Seimo pirmininkės ar kieno nors iš konservatorių lyderių elgesys pasidalijant nevieša informacija su K. Bartoševičiumi užtraukia politinę atsakomybę.

„Žmonės stebi, vertina ir, manau, mato, kad valdantieji deda dideles pastangas, kad istorija apie tai, kaip informacija nutekėjo K. Bartoševičiui, kuo greičiau pasibaigtų. Deja, į daugelį klausimų visuomenei vis dar neatsakyta – per daug nesutapimų, netikslumų, išsisukinėjimo ir neigimo. Mes, socialdemokratai, dėsime visas pastangas, kad tiesa paaiškėtų“, – sako ji.

Primename, kad LSDP vasario 3 d. įteikė pareiškimą Generalinei prokuratūrai – prašė pradėti ikiteisminį tyrimą ir išsiaiškinti, kas galimai Seime nutekino slaptą informaciją seksualine prievarta prieš vaikus įtariamam Kristijonui Bartoševičiui apie jo atžvilgiu vykdomą tyrimą.

Socialdemokratai pareiškime remiasi Baudžiamojo kodekso 247 straipsniu: „Ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimas be leidimo“. Už tokį nusikaltimą baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Susiję straipsniai

Close